NUSRET GÖKÇE ERZURUM’A CAMİ VE KÜLLİYE YAPACAK
Ünlü Nusret Et’in kurucusu Nusret Gökçe, memleketi Erzurum’da cami ve külliye yapacak. Gökçe’ye köyüne külliye yapması önerisini aynı zamanda Acun Ilıcalı’nın da amcası olan AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı yapmış. Külliyenin temeli 10 Haziran’da atılacak.

Külliye 4 bin metrekare alana inşa edilecek

Seçim çalışmaları kapsamında Şenkaya İlçesi Paşalı Köyüne giden Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, köye cami yapılması için ünlü işletmeci Nusret Gökçen’e öneride bulunmuştu. Ilıcalı’nın önerisiyle Gökçe, doğduğu köy olan Paşalı’ya külliye inşa etmeye karar verdi. 4 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan külliye; cami, kütüphane, imam evi, taziye evi ve gasilhane den oluşacak. Külliyenin temel atma töreni Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve Nusret Gökçe’nin katılımıyla cumartesi günü Şenkaya’da vatandaşlarla birlikte yapılacak iftarın ardından Paşalı’da gerçekleştirilecek.

Nusret’i Acun Ilıcalı’nın amcası Ak Parti erzurum milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ikna etti

Nusret’te seccade olmayınca, iş külliyeye kadar uzadı

Nusret Gökçe’yi tebrik ediyorum diyen Ilıcalı, Paşalı’ya yapılacak külliyenin ilginç hikayesini şöyle anlattı: “Nusret Bey’in işletmesinde iftar yaptığımızda namaz kılmak için seccade istedim. Çalışanlar restoranda seccade olmadığını söylediklerinde biraz şaşırarak; aslında Şenkayalı hemşehrilerimiz arasından genelde hoca çıkar. Şenkayalı hemşehrimin işletmesinde seccade olması lazım dedim. Sonraki akşam Nusret Bey beni davet etti ve mekanda artık seccade bulundurduklarını söyledi. Ben de mekanda artık seccade olduğuna göre memleketin Paşalı’ya da külliye yakışır diye öneride bulundum. Ve Allah razı olsun önerimizi kabul edip külliye yapmak için karar verdi. Cumartesi günü de inşallah temel atma törenini gerçekleştireceğiz”