Niğde Suat Baykal Caddesi trafiğe açılıyor

Niğde Belediyesi, Suat Baykal Caddesi’ndeki yenileme çalışmaları kapsamında,  yüklenici firmanın asfalt üretiminde yaşadığı sıkıntıdan kaynaklanan gecikmeye müdahale etti. Firmayla protokol yaparak asfaltlama işini üstlenen Niğde Belediyesi,  caddenin en kısa süre içinde trafiğe açılması için çalışma başlattı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Akdoğan, gecikmenin Niğde Belediyesi’nden kaynaklanmadığını vurguladı.

FEN İŞLERİ ASFALT SERİMİNE BAŞLADI

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, altyapısı Niğde Belediyesi tarafından yenilenen Suat Baykal Caddesi’nde, asfaltlama çalışmalarını yapması gereken yüklenici firmanın, asfalt üretiminden kaynaklanan sorun yaşaması üzerine harekete geçen Niğde Belediyesi, protokol yaptığı firmanın asfaltlama işini üstlendi. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, caddede asfalt serim çalışmalarının startını verdi.

BAŞKAN AKDOĞAN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Suat Baykal Caddesi’nde yoğun tempoyla asfalt serimine başlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceledi.  Gecikmenin, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında asfaltlama işini alan yüklenici firmanın, asfalt üretiminde sıkıntı yaşamasından kaynaklandığını belirten Başkan Akdoğan, “Suat Baykal Caddesi, Kentsel Dönüşüm Alanında olduğu için, burası yüklenici firma tarafından yapılması gereken bir yol. Ancak yüklenici firma asfalt üretiminde sıkıntı yaşayınca, Niğde Belediyesi olarak biz firmayla protokol yaptık ve işi üstlendik. Hemen asfaltlamaya başladık. İnşallah en kısa sürede çalışmaları tamamlayarak Suat Baykal Caddesi’ni vatandaşımızın hizmetine sunacağız’’ diye konuştu.

ENERJİ NAKİL HATLARI YERALTINA ALINACAK

Suat Baykal Caddesi’nin altyapısının da tamamen yenilendiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, “Burada içme suyu şebekesi, kanalizasyon hattı ve yağmur suyu hatları yenilendi. Biz burada öncelikli olarak asfaltlama çalışmalarının birinci etabını tamamlayacağız ve hafta başında caddeyi trafiğe açacağız. Ardından kaldırım çalışmalarına başlanacak ve enerji nakil hatları, kaldırım çalışmaları kapsamında yeraltına alınacak. Daha sonra ikinci etap asfaltlama çalışmasına başlayacağız ve buradaki çalışmaları tamamlamış olacağız” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Caddenin hafta başında trafiğe açılması için Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yoğun bir çalışma temposunun içine girdiğini anlatan Başkan Akdoğan, enerji nakil hatlarının yeraltına alınması ve kaldırım düzenlemesi kapsamında, buradaki çalışmaların yolu trafiğe açılmasının ardından da devam edeceğini vurguladı.

Başkan Akdoğan, “Vatandaşımız bu çalışmaların tamamını belediyeden beklediği için zaman zaman şikayet olarak bize bildirdiler. Efendibey Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi çerçevesinde yüklenici firmadan kaynaklanan gecikmeden dolayı tüm hemşehrilerimizden özür diliyorum, inşallah en kısa sürede burayı hizmete açacağız’’ diye konuştu.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*