NEVŞEHİR’İN İLK AVM’Sİ NEVORA AVM 30 EYLÜL’DE AÇILACAK

Perakende sektörü büyümesini sürdürürken AVM’si olmayan illerin sayısı da giderek azalıyor. Nevşehir’in ilk AVM’si olacak Nevora ağustos ayında açılacaktı. Ancak çalışmalar yetişmediğinden açılış da 30 Eylül’e ertelendi.

Zafer bayramına yetişemedi, Nevora’nın adı Nissara oldu

Türkiye’de alışveriş merkezi sayısı 350’ye yaklaştı. Bunların önemli bir kısmı İstanbul ve Ankara’da. Ancak Anadolu’da da AVM’si olmayan il sayısı pek fazla değil. Bu yıl birkaç il daha AVM’ye kavuşacak. Bu iller arasında Nevşehir’de var.

Nevşehir’in ilk AVM’si olan Nevora AVM’nin, 26 Ağustos’ta kapılarını ziyaretçilere açacağı söylenmişti. Ancak önce AVM’nin isminin Nissara şeklinde değiştirildiği, ardından da açılış tarihinin 30 Eylül’e ertelendiği haberi geldi.

Nissara AVM’yi Duygu Mühendislik yapıyor

Duygu Mühendislik İnşaat tarafından yapılan AVM’nin yanında bir adet de otel bulunuyor. Projenin yüzde 100 yatırımcısı olan Duygu Mühendislik İnşaat, Ankara merkezli bir inşaat firması. Daha çok otoyol, tünel, sulama kanalı gibi altyapı yatırımlarında uzman olan şirket, son dönemde konut ve askeri tesisler de inşa ediyor.

AVM’de 120 mağaza olacak

Nevşehir Belediyesi tarafından Duygu İnşaat’a yaptırılan ve yapımı devam eden Nevora (Nissara) Alışveriş Merkezi 5 katlı olacak.

26.297 m² kapalı alana sahip Alışveriş Merkezi’nde 120 mağaza bulunacak.

Nevora AVM’de 3.069 m² market, 1.170 m2 sinema ve 3.085 m2 eğlence alanına ayrıldı.