MUŞ KEPENEK TOKİ KONUTLARI’NIN İHALESİ GERÇEKLEŞTİ

TOKİ, Muş’un Kepenek Mahallesi’nde yeni bir projeye başlıyor. 381 konutluk projede bir ticaret merkezi ve bir de cami yapılacak. Projenin ihalesi yapıldı.

Muş Kepenek TOKİ Konutları az katlı olacak

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Proje TOKİ’nin 2014 yılından beri uyguladığı yatay mimari konsepte uygun olarak inşa edilecek. Bu kapsamda konutların yükseklikleri zemin+3 kat olacak. Projede yer alacak dairelerin 253’ü 2+1, 128’i ise 3+1 planında tasarlandı.

Yöresel mimariye uygun proje

TOKİ, her şehrin kendi mimarisine, kendi kültürüne, kendi değerlerine, coğrafi özelliklerine uygun yaşam alanları oluşturulmasına öncelik veriyor. Kentsel tasarımı yerel mimari doku, mahalle kültürü ve yatay mimari anlayışla şekillendiriyor.

Muş’ta inşa edilecek projede geleneksel mimarinin modernize edildiği bir anlayış hâkim kılınacak. Bina cephelerinde yöreye özgü taş kaplamalar, söveler ve dekoratif pencereler kullanılacak.

Kepenek TOKİ Konutlarında fiyatlar ne kadar olacak?

TOKİ ürettiği konutları maliyetine satıyor. Bu yüzden konutların satışa çıkması ve fiyatlarının belli olması için önce kesin maliyetinin belirlenmesi gerekiyor. İhale de bu anlamda önemli bir aşama. TOKİ genelde 2+1 konutları alt gelir grubuna yönelik olarak yapıyor. Fiyatları da arsa maliyetine göre 80-130 bin TL arasında değişiyor. Burada da satış fiyatlarının bu aralıkta olması bekleniyor.

TOKİ Muş Kepenek Konutları görselleri