MUĞLA-MİLAS TOKİ KONUTLARI İÇİN YER ARANIYOR! NEREDE YAPILACAK?
Muğla Milas’ta yapılması planlanan TOKİ konutları ile ilgili AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk açıklamada bulundu. Öztürk, toplu konutlar için yer arayışına girdiklerini kaydetti.Muğla Milas bölgesinde  yaklaşık 3 yıldır gündemde olan toplu konutlarla ilgili AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’ten yeni açıklamada bulundu. İlçede konut satış fiyatlarının kalitelerine göre çok yüksek aralıklarda bulunduğunu belirten Öztürk, konut projesi için yer arayışında olduklarını söyledi.

Öztürk, “Projemiz var şu an çalışıyoruz. Toplu Konut İdaresiyle yer konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda orta ölçekli TOKİ’yi, dar gelirli kardeşlerimizin alabileceği, 350-400 lira taksitli toplu konutu Milas’a kazandırmak arzusundayız.”

Bakan Öztürk,” Milas TOKİ konutlarının ilk etabı 300 daireli olarak Milas – Söke karayolu kenarında 2014 yılında faaliyete alınmıştı. Ancak bu konutlara, 2+1 olmasına karşın balkonsuz ve tip projeyle yapılması nedeniyle yerel eleştiriler yöneltilmişti” dedi.

Yöresel mimariye uygun proje yapılacak

Benzer eleştirilerin diğer yörelerde de görülmesi üzerine karar alan TOKİ, “yöresel mimari” imajını ön planda tutacağım belirlemişti ve Karabük-Safranbolu, Erzincan, Nevşehir, Gaziantep-Islahiye, Malatya, Niğde, Düzce, Amasya-Merzifon’da yöresel mimarideki konut projeleri uygulama aşamasına geçmiş, Gaziantep-Nizip ve Bolu-Mengen’de uygulanacak yöresel mimaride konut projeleri de ihale tarihi alınmıştı. Aynca Mardin, Kocaeli-Çayırova ve Çanakkale’deki konutlar için de ihale aşamasına gelindi.