Mudanya Sahil projesi ne zaman bitecek? Proje yarım mı kaldı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteği ile istifa eden eski Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin Mudanya’da başlattığı sahil projesi yarım kaldı. 2015 yılında temeli atılan proje bu yıl da bitmeyince halk tepki gösterdi. Yurttaşların mağdur edildiğini belirten Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz, “Yapamıyorsanız verin biz yapalım.” dedi.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Mudanya Sahil Projesi ne zaman bitecek?

Mudanya’da Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan “Sahil Düzenleme Projesi” nedeniyle Mudanyalılar bir yazı daha sahilsiz geçirdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından temeli 2015 yılında atılan ancak yapımı yılan hikayesine dönen “Mudanya Sahil Projesi” inşaatı bu yıl da bitirilemedi. Sahil şeridindeki çalışmalar nedeniyle mağdur olan esnaf, sahil kenti Mudanya’ya bu değerin geri verilmesini istiyor. Proje ne zaman bitecek, şimdilik bilen kimse yok.

Mudanya halkının en büyük sorunu

Esnaf ve yurttaşların daha fazla mağdur olmasına izin vermeyeceklerini belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ilçe genelinde yaptırılan anket çalışmasının sonucuna göre, Mudanyalılarıın çözüm beklediği en önemli sorunun sahil projesi olduğunu dile getirdi. Mudanya’nın projenin bitirilmesi için Büyükşehir’den ümidi kestiklerini kaydeden Türkyılmaz, “Defalarca söyledik. ‘Bitmesi için maddi manevi her türlü desteği veririz’ dedik. Olmadı, ‘Yapamıyorsanız verin, biz yapalım’ da dedik. Bana yazıyla yetki verin, meclis kararıyla yetki verin, ilçe sınırları içerisinde Büyükşehir’in yapması gereken her şeyi yapmaya hazırım.” diye konuştu.

“Umuyoruz ki yeni yönetim projenin önemini anlar”

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin istifasının ardından yaşanan siyasi belirsizlik nedeniyle Mudanya’nın daha fazla zarar görmemesini istediklerini aktaran Türkyılmaz, “Umuyoruz ki yeni yönetim, kaplumbağa hızıyla bitirilmeye çalışılan düzenlemenin Bursa için ne kadar önemli olduğunun farkına varır. Umarız ki önümüzdeki yaz, Mudanyalı hemşehrilerimiz ve Mudanya sahillerimiz bu çirkin görüntüyü yaşamaz.” şeklinde konuştu.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*