MANİSA AKGEDİK TOKİ KONUTLARI 2. ETAP 2. KISIM İHALESİ YAPILDI

TOKİ Manisa’da yeni bir projeye başlıyor. Yunusemre İlçesi Akgedik Mahallesi’ndeki projede 775 konut yapılacak. TOKİ Manisa Akgedik 2. Etap 2. Kısım ‘da inşa edilecek konutların ihalesi gerçekleştirildi. 3 Ağustos Perşembe günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca 12 derslikli ilköğretim okulu, 12 derslikli ortaokul, 9 dükkân, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer alıyor.

TOKİ Manisa’da yeni bir şehir kuruyor

TOKİ’nin Manisa Akgedik projesi 1. etap kapsamında 1.101 konut tamamlanma aşamasına geldi. 1.523 konuttan oluşan 2. etapta 1. kısım 748 konutun ihalesi mayıs ayında yapılarak inşaatına başlanıldı. İhalesi gerçekleştirilen 2. kısımla birlikte Manisa Akgedik’te toplam 2624 konutluk proje gerçekleştirilmiş olacak. Bu alanda yaklaşık 10 bin kişinin yaşaması bekleniyor.

Manisa Akgedik TOKİ Konutları 2. etap 2. kısım da yatay mimariye uyulacak

TOKİ’nin Manisa Akgedik konutları yatay mimari anlayışa uygun olarak inşa ediliyor. Bu kapsamda ihalesi yapılan Akdegik 2. etap 2. kısımında yer alacak binalar zemin+2, 3, 4 katlı olacak. projede yer alacak daireler 1+1, 2+1 ve 3+1 planında inşa edilecek.

Mahalle konseptli projede, yerleşim alanı dükkânları, camisi, okulları, meydanları, parkları, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.

Konutların dış cephelerinde geleneksel mimari yapı elemanları yalın bir dille ele alınarak, projeye ait mimari bir kimlik oluşturuldu. Bahçe, rekreasyon ve oyun alanları gibi ihtiyaçların karşılanması için alanda iç avlular, yapılar arasında kalan yeşil alanlar fonksiyonel hale getirildi.

Manisa Akgedik 2. Etap 2. Kısım ne zaman satışa çıkacak?

TOKİ ihalede gelen teklifleri önce değerlendirecek. Ardından yer teslimini yapacak. Bütün bu sürecin 1 aya yakın bir süre alabileceği söyleniyor. Projenin bu aşamalardan sonra satışa çıkması bekleniyor.

Manisa Akgedik 2. Etap 2. Kısım görselleri