Malatya’ya hızlı tren hattı geliyor

Malatya’ya hızlı tren geliyor.  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yaptığı açıklamada, Malatya hızlı tren hattının 2019 yılında tamamlanacağını söyledi.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya hızlı tren hattının 2019 yılında tamamlanacağını söyleyerek, hat sayesinde 4-5 saat içerisinde limanlara ulaşılabileceğini belirtti.

“2019 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor”

Malatya’ya yapılacak olan hızlı tren hakkında konuşan Bakan Tüfenkci, “2018 yatırım programına teklif edilip inşallah Malatya’ya hızlı treni aldıracağız. Yine önemli projelerden birisi Elazığ – Malatya arasında da hızlı tren hattının olmasını istiyoruz. Çift hatlı bir hızlı tren projesinin ihalesi 6,5 milyon lira. 2019 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor. İnşallah bitirilir bitirilmez o da yatırım teklifi arasına alınacak.” dedi.

Malatya’dan limanlara

Akşam gazetesinde yer alan habere göre, Ankara’da projelendirmesi devam eden çift hat oluşturularak, İskenderun – Malatya ve Adana hattının da kendileri için çok önemli olduğunu da söyleyen Bakan Tüfenkci, yapılacak hat sayesinde Malatya’nın limanlara ulaşımının daha da kolaylaşacağını belirtti.

Hat sayesinde 4 – 5 saat içerisinde limanlara ulaşabileceklerini söyleyen Tüfenkci, “Bu ne demek organize sanayi bölgesinde üretilen bir mal 4 saat içerisinde limanda olacak, oradaki ham malzeme de aynı saate burada olacak. Yatırım anlamında Malatya’nın cazibesine arttıran insanımızın işini, aşını büyüten önemli hizmetlerden birisi.” şeklinde konuştu.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*