MALATYASPOR SÜPER LİGDEKİ İLK MAÇINI YENİ STADINDA OYNAMAK İSTİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla geçen cumartesi günü açılan Evkur Yeni Malatyaspor’un yeni stadyumunun henüz tamamlanmadığı iddia ediliyor. Malatyaspor yetkilileri ise bir takım eksikleri olsa da bu eksikliklerin maç oynamaya engel teşkil etmediği iddiasında.

15 gün arada eksikler tamamlanacak

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Yeni Malatyaspor Basın Sözcüsü Erdal Gündüz tarafından yapılan açıklamada “Tabii statta eksiklikler var, Süper Lig’in ilk maçında Osmanlıspor ile mücadele edeceğiz. Geçen sezon şampiyonluğumuzu ilan ettiğimiz Boluspor maçında aldığımız seyirci kapatma cezasından dolayı bu maç seyircisiz oynanacaktır. Malatya’mızın yeni stadında eksikler yok demiyoruz var ama oynanılmayacak kadar eksiklik yok. Biz bu statta oynamak istiyoruz bunu TFF’ye de belirttik fakat kendileri farkında değil herhalde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı stat maç oynamaya müsaittir. Biz Osmanlıspor maçını yeni stadımızda oynamak istiyoruz. Bu haftaki Osmanlıspor maçından sonra, 15 gün ara var 15 günde de eksiklikler giderilecektir” ifadeleri yer aldı.

Geçtiğimiz hafta Erdoğan açmıştı

UEFA standartlarında 19 stadyumun inşasına başlayan TOKİ, geçtiğimiz hafta Malatya Stadı’nın açılışını gerçekleştirmişti.

Yeni stadın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmıştı.

27 bin seyirci kapasiteli

Malatya’nın simgelerinden kayısıyı 27 bin seyirci kapasiteli Malatya stadyumunda 1059 adet VIP koltuk ve 26 adet loca bulunuyor.

Yapımında 65 bin metreküp beton ve 2 bin 800 ton çelik kullanılan stad, bodrum, zemin, 4 normal kat olmak üzere toplam 6 kattan oluşuyor.

Yeni Malatya Stadyumunun inşaat alanı 62 bin 255 metrekareyi buluyor.

Stadyumda 271 adeti kapalı olmak üzere toplam 1252 araçlık otopark, 2 adet mağaza ve 24 adet büfe mevcut.

İlk ihalesi 2012’de yapılan ancak yarım kalması nedeniyle 2015’te yeniden ihaleye çıkan stadı Mektek Yapı tamamladı. Stadyum 120 milyon TL’ye mal oldu.

Yeni stadyum Malatya İnönü Üniversitesi yerleşkesinin karşısında bulunuyor.

İşte Yeni Malatya Stadı görselleri!