MAHMUTBEY METROSU KARAKÖY ÜZERİNDEN ŞİŞHANE’YE UZATILACAK
Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu hattın her iki ucundan da uzamaya devam ediyor. Yeni metro hattının Mahmutbey’deki ucu Esenyurt’a, Mecidiyeköy’deki ucu ise Beşiktaş’a kadar uzatılmıştı. Şimdi de Beşiktaş’taki ucu Karaköy üzerinden Şişhane’ye kadar uzatılması planlanıyor.

Mahmutbey metrosu Karaköy’den Şişhane’ye geçecek

İBB ulaşım yatırımlarında hız tanımıyor. 2019’da İstanbul’un bir çok yerindeki metro hatlarını tamamlamayı hedefleyen İBB, henüz daha tamamlanmamış projeleri de nasıl uzatabileceğinin planlarını yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde Kasımpaşalılarla biraraya gelen İBB Başkanı Kadir Topbaş, Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunun Karaköy üzerinden Şişhane’ye uzatılacağının müjdesini verdi.

Kabataş Meydanı’nı düzenlemesinden bahseden Topbaş, şunları söyledi:

“Finiküler oraya gelecek. Mahmutbey’den, Beşiktaş’tan gelen metro oraya gelecek. O metroyu Kabataş’tan sonra Salıpazarı’na Karaköy’e hatta Şişhane’nin altına kadar getireceğiz. Oradan bir yürüme tüneliyle Şişhane metrosuna bağlanacak.”

Kabataş Meydanı’nın altından yürüyerek Üsküdar’a geçileceğini söyleyen Topbaş, “O meydanın altında ufak bir çarşısı, müzesi bin araçlık otoparkı ve Dolmabahçe Sarayı’nın önüne gelen tur otobüsleri onun altına park edecekler. Dışarıda hiç araba ve otobüs görmeyeceğiz. Modern iskelelerle her tarafa deniz ulaşımı sağlanacak. Bunların hepsini gerçekleşecek, inşaatları başlamış işlerden bahsediyorum.” diye konuştu.

Esenyurt’tan bin, Şişhane’de in!

Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunun Kabataş-Salıpazarı-Karaköy-Şişhane güzergahında uzatılmasıyla Esenyurt’tan metroya binen bir kişi Şişhane’ye kesintisiz ulaşabilecek.