Konya Gödene TOKİ Konutları kurası 6 Aralık’ta çekilecek

TOKİ tarafından satışa çıkarılan, Konya’nın Meram İlçesi Gödene Mahallesi’ndeki iki farklı projede bulunan 198 konutun kurası 6 Aralık 2017’de Selçuklu Belediyesi Kongre Merkezi’nde saat 14’te gerçekleştirilecek. Kura sonuçlar da her zaman ki gibi ilk kez Evden Haberler’de yer alacak. İşte Konya Gödene TOKİ Konutları ile ilgili tüm detaylar.

TOKİ Konya Meram Gödene 509 konutluk proje için başvuranlar

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ’nin elinde kalan 22 konutun satışa çıktığı 509 konutluk Meram Gödene TOKİ Konutlarına tam 1124 kişi başvurdu.

509 konutluk TOKİ Gödene projesinde yer alan 22 daire için başvuranların tam listesine BURADAN ulaşabilirsiniz.

509 konutluk TOKİ Gödene projesinde yer alan 22 daire için başvuran ancak başvuru şartlarını taşımadığı gerekçesiyle kuraya katılamayacak olanların sıralı tam listesine BURADAN ulaşabilirsiniz.

TOKİ Konya Meram Gödene 804 konutluk proje için başvuranlar

TOKİ’nin elinde kalan 176 konutun satışa çıktığı 804 konutluk Meram Gödene TOKİ Konutlarındaki 2+1 daireler için 554, 3+1 daireler içinse tam 1336 kişi başvurdu.

804 konutluk TOKİ Meram Gödene konutlarında yer alan 2+1 daireler için başvuranların sıralı tam listesine BURADAN ulaşabilirsiniz.

804 konutluk TOKİ Meram Gödene konutlarında yer alan 3+1 daireler için başvuranların sıralı tam listesine BURADAN ulaşabilirsiniz.

804 konutluk TOKİ Meram Gödene konutlarına başvuran ancak başvuru şartlarını taşımadığı gerekçesiyle kuraya katılamayacak olanların sıralı tam listesine BURADAN ulaşabilirsiniz.

 

Konya Meram Gödene TOKİ Konutları daire fiyatları

TOKİ tarafından satışa sunulan 198 konutun 22’si 509 konutluk TOKİ Gödene Projesi’nde bulunuyor.

Bu projede satışa çıkan dairelerin tamamı 2+1 planında inşa edilmiş. Dairelerin büyüklükleri ise net 59 metrekare.

Bu projedeki dairelerin fiyatları 91 bin TL’den başlıyor ve 118 bin TL’ye kadar çıkıyor.

TOKİ tarafından yine Konya Gödene Konutları’nda bulunan ve satışa çıkarılan ikinci proje ise 804 konutluk projede bulunan 176 daire.

Bu dairelerin 42’si 2+1, 134’ü ise 3+1 planında yapılmış.

804 konutluk projedeki 2+1 dairelerin büyüklükleri net 64 metrekare. Aynı projede satışa çıkan 3+1 dairelerin büyüklükleri ise 89-99 metrekare aralığında değişiyor.

804 konutluk TOKİ Gödene projesindeki dairelerin fiyatları ise;

2+1 dairelerde 113 bin TL’den,

3+1 dairelerde ise 151 bin TL’den başlıyor.

TOKİ Gödene Evleri ödeme planı

509 konutluk TOKİ Gödene evleri projesinde alıcılara, yüzde 12 peşin ödemelerde 180 ay taksit imkanı sunuluyor.

Bu durumda en ucuz 2+1 daire 11 bin TL peşin, 180 ay 446 TL taksitle alınabiliyor.

Taksit ödemeleri konut tesliminden sonra başlıyor.

Taksitler her 6 ayda bir kez memur maaş zammı, TÜFE veya ÜFE’den hangisi düşükse o oranda artırılıyor.

509 konutluk Konya Gödene TOKİ Evleri’nde satışa sunulan 22 adet 2+1 dairenin fiyat listesine ve ödeme seçeneklerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

TOKİ’nin Konya’da satışa sunduğu ve yine Gödene’de bulunan diğer projede ise alıcılara 3 farklı ödeme planı sunuluyor.

Alıcılar, yüzde 10 peşin ödemelerde 96 ay, yüzde 15 peşin ödemelerde 108 ay, yüzde 25 peşin ödemelerde ise 120 ay taksit imkanından yararlanabiliyor.

2+1 ve 3+1 daire tiplerinin bulunduğu projenin ödeme planına göre;

En ucuz 2+1 daire, 28 bin 200 TL peşin, 120 ay 705 TL taksitle,

En ucuz 3+1 daire 40 bin TL peşin, 120 ay 981 TL taksitle alınabiliyor.

Ödemeler konut tesliminden sonra başlıyor.

Taksitler her 6 ayda bir kez memur maaş zammı oranında artırılıyor.

804 konutluk TOKİ Konya Gödene Evleri’nde satışa sunulan 42 adet 2+1 ve 134 adet 3+1 dairenin tamamının fiyat listesi ve ödeme seçeneklerine BURADAN bakabilirsiniz.

Konya Gödene TOKİ 2017 Kasım ayı başvuru şartları

Satışa çıkan Konya Meram Gödene TOKİ Evleri’ndeki her iki proje için de başvurular 20-30 Kasım tarihlerinde yapılacak. Yeterli başvuru olması halinde kura 6 Aralık’ta çekilecek.

Projelere başvuru şartları ise farklılık gösteriyor.

509 konutluk TOKİ Gödene projesinde satışa çıkan 22 daire alt gelir grubu konutları olarak geçiyor. Bu konutlar için başvurular Halk Bankası’nın yalnızca Konya şubelerine yapılabiliyor. Projeye diğer başvuru şartları ise şöyle;

Başvuru sahibinin,

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Konya il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

3. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması veya kredi kullanmamış olması,

4. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması,

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması,

7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılmış olması (Fazla sayıda başvuru yapanın başvurusu geçersiz sayılacak)

Meram Gödene TOKİ Evleri’nde satışa sunulan 22 adet 2+1 daireye başvuru için gerekli tüm detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

804 konutluk TOKİ Konya Gödene projesinde ise başvurular Halk Bankası’nın ülke genelindeki tüm şubelerine yapılabiliyor. Projeye başvuru için gerekli diğer şartlar ise şöyle;

Başvuru sahibinin,

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması veya kredi kullanmamış olması,

3. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)

4. Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olması,

5. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılmış olması (Fazla sayıda başvuru yapanın başvurusu geçersiz sayılacak)

804 konutluk TOKİ Konya Gödene projesindeki 2+1 ve 3+1 dairelere başvuru için gerekli tüm detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Gödene TOKİ 509 Konutluk proje hakkında detaylı bilgi

509 konutluk Meram Gödene TOKİ projesinde daireler teslim edilmek üzere. 7 katlı 21 bloklu projede yer alan dairelerin tamamı 2+1. Daha öncesi kurası çekilen projede emekliler ev sahibi olmuştu.

Projenin vaziyet planı ve kat planları ise şu şekilde;

 

Gödene TOKi 804 konutluk proje hakkında detaylı bilgi

TOKİ’nin 176 konutunu satışa çıkardığı Konya Meram Gödene projesi TOKİ’nin en özel projeleri arasında yer alıyor. Projede konutların dışında bir adet cami ve bir de ticaret merkezi bulunuyor.

Mahalle konseptinin ön plana çıktığı projedeki dairelerin her biri en az iki cepheye sahip olacak şekilde tasarlanmış.

2015 Aralık ayında ihalesi yapılan ve 2 yıl içinde bitirilmesi planlanan projede sona gelinmek üzere. Ancak prosedür, son kontroller ve diğer işlemler de düşünülünce dairelerin yaz baına doğru teslim edileceği söyleniyor.

Projenin blok ve daire tipleri ile vaziyet planı ise şöyle;

Projenin görselleri

Konya Meram Gödene TOKİ Konutları nerede?

Konya Gödene TOKİ Konutları’nın tamamı Hanedan caddesinin çevresinde yer alıyor. Bölgede toplu konutlar dışında başka yerleşim yok. Proje Gödene’nin merkezine 2 kilometre mesafede. Meram Gödene TOKİ Konutları Konya merkezine ise 18 kilometre uzaklıkta bulunuyor.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*