KONUTTA 3. BÜYÜK KAMPANYA 15 EYLÜL’DE BAŞLAYACAK! İŞTE AYRINTILAR!
İnşaat sektörü, piyasayı hareketlendirmek ve gelecek yatırımlarını garanti altına almak için yeni bir kampanya hazırlığında. Kulislerde dolaşan bilgilere göre 15 Eylül-15 Kasım arasında hayata geçmesi planlanan kampanyada banka kredisi ile ev alacaklara büyük bir fırsat doğuyor. Kampanyadan yararlanıp banka kredisi ile ev alanların taksit ödemeleri 15 ay sonra, Ocak 2019’a başlayacak.

Peşinat yüzde 5 olacak

Konut sektörünün temsilcileri yeni kampanya için bir araya geldi. Görüşmeler neticesinde yeni bir kampanya üzerinde uzlaşı sağlandı. Kampanyanın ana temelinin yüzde 20 peşin, yüzde 80 banka kredisi kullanımı oluştururken, tüketicinin ödeme koşullarına göre minimum yüzde 5 peşinat alınması kaydıyla geriye kalan yüzde 15’lik meblağın taksitlere bölünmesine karar verildi.

Banka kredisinin ilk taksiti Ocak 2019’da ödenecek

Kampanya koşullarında en dikkat çeken detay ise tüketicinin bugün satın alacağı evin kredi taksit ödemelerine Ocak 2019’da başlayacak olması oldu. Kullandırılacak konut kredisi faiz oranlarında ise kampanyaya katılacak bankaların baz faiz oranlarının uygulanması kararlaştırıldı. Kampanya 15 Eylül’de başlayıp, 15 Kasım’da sonlandırılacak.

4 bankayla anlaşmaya varıldı

Görüşmeler kapsamında kampanyaya Finansbank, Akbank, Yapı Kredi ve Vakıf Katılım ile anlaşıldı. Edinilen bilgilere göre, bankalarla yapılan görüşmelerin sürdüğü ve birkaç bankanın daha katılım sağlayabileceği öğrenildi.

Peşin ev alana yüzde 15 indirim

Peşin alımlarda yüzde 15 indirimin uygulanacağı kampanya kapsamında kredi kullanan müşteriye satılacak bağımsız bölüm tapularının 1 yıl sonra verilmesine de olanak sağlandı. Kampanya atağının Emlak Konut önderliğinde başlatılmadığı için yüklenicilerin satış toplam gelirinin altında kalması halinde Emlak Konut kendi pay oranı dışında katkı sağlamayacak.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*