Kocaeli Kandıra TOKİ Evleri 259 TL taksitle satışa çıkıyor!

TOKİ tarafından, Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde inşa edilen konutlardan elinde kalan 3 adet 2+1 daire kurasız satışa çıkıyor. Fiyatların 77 bin TL’den başladığı dairelere sahip olmak isteyenler başvurularını 6 Kasım-29 Aralık tarihleri arasında Ziraat Bankası Kocaeli Kandıra Şubesinden yapacak. Konutlar “kurasız” satılacağından ilk gelen istediği daireyi alabilecek.

 

Kocaeli Kandıra TOKİ Evleri daire fiyatları

Projede satışa çıkan dairelerin tamamı 2+1 planında inşa edilmiş.

Kandıra TOKİ Evleri’nde bulunan dairelerin fiyatları 77 bin 930 TL ile 82 bin 345 TL aralığında değişiyor.

Kocaeli Kandıra TOKİ Evleri ödeme planı

Projede satışa çıkan 2+1 daireler alt gelir grubu konutları olarak geçiyor. Bu daire tipinde 3 farklı ödeme seçeneği sunuluyor. Buna göre yüzde 12 peşin ödemelerde 180 ay, yüzde 15 peşin ödemelerde 216 ay, yüzde 20 peşin ödemelerde 240 ay taksit imkanı sağlanıyor.

En ucuz 2+1 daire için ödeme seçenekleri şöyle;

9 bin 352 TL peşin, 180 ay, 380 TL taksit,

11 bin 689 TL peşin, 216 ay, 306 TL taksit,

15 bin 586 TL peşin, 240 ay, 259 TL taksit.

2+1 dairelerde taksitler sabit değil. Taksitler her 6 ayda bir kez memur maaş zammı, ÜFE veya TÜFE’den hangisi düşükse o oranda artırılıyor.

İlk taksitler daire tesliminden sonraki ay başlıyor.

2+1 daireleri alanlar borçları bitene kadar konutları devredemiyor. Ayrıca kendisi ve ailesi için ikamet koşulu aranıyor.

Kocaeli Kandıra TOKİ Evleri’nde satışa çıkan 3 adet 2+1 dairenin tamamının fiyat ve ödeme planlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kandıra TOKİ Evleri daire büyüklükleri

Projede satışa çıkan 2+1 dairelerin büyüklükleri 59 metrekare.

Kocaeli Kandıra TOKİ Evleri başvuru şartları

Kocaeli Kandıra TOKİ Evleri için başvurular 6 Kasım-29 Aralık tarihleri arasında Ziraat Bankası Kandıra şubesinden yapılıyor.

  • T.C. vatandaşı olması,
  • Kocaeli il sınırları içinde 1 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,
  • TOKİ’den konut satın almamış ve daha önce kredi kullanmamış olması,
  • Kendisine, eşine ve çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün bulunmaması  (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç),
  • Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul kadınlarda yaş şartı aranmıyor),
  • Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekli),
  • Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapmış olması gerekiyor.

Projeyle ilgili satış duyurusuna, gerekli evraklara ve diğer detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgiyi 4448654 nolu TOKİ Çağrı Merkezi‘nden alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*