Kocaeli Kandıra TOKİ 260 TL taksitle satışa çıkıyor! Üstelik kura yok!

TOKİ tarafından Kocaeli’nin Kandıra ilçesi Orhan Mahallesi’nde yaptırılan 95 konutluk projede yer alan 3 daire, “kurasız” olarak satışa çıkıyor. Daireler için başvurular 6 Kasım’da başlayacak ve ilk gelen gerekli şartları taşıyorsa ve evrakları eksik değilse, istediği daireyi alabilecek. Projede daire fiyatları 79 bin TL’den, taksitler ise 260 TL’den başlıyor. İşte Kocaeli Kandıra TOKİ Evleri ile ilgili tüm detaylar!

Kandıra TOKİ Evleri daire fiyatları

Proje normalde 95 konuttan oluşuyor. Ancak geri kalan daireler sahiplerini bulmuştu. 6 Kasım’da satışa çıkacak 3 daire de 2+1 planında inşa edilmiş. Büyüklükleri net 59 metrekare.

Daireler tamamlanmak üzere. Bir kaç ay içinde daire teslimlerinin yapılacağı ifade ediliyor.

Dairelerin fiyatlarına gelince;

Zemin kattaki ilk daire 80 bin TL,

Yine zemin katta bulunan ikinci daire 82 bin 350 TL,

3. katta bulunan son daire ise 81 bin 350 TL

TOKİ Kocaeli Kandıra Konutları taksitler ve ödeme seçenekleri

TOKİ, Kandıra Konutları’nda alıcılara yüzde 12 peşin ödeme 180 ay, yüzde 15 peşin ödemede 216 ay, yüzde 20 peşin ödemelerde ise 240 ay taksit seçeneği sunuyor.

Buna göre en ucuz daire, 15 bin 586 TL peşin 260 TL taksitle 240 ayda alınabiliyor.

Taksitler her 6 ayda bir kez ÜFE, TÜFE veya memur maaş zammından hangisi düşükse o oranda artırılıyor. İlk dönemsel artış konut tesliminden sonra başlıyor.

İlk taksit ödemesi de konutların teslim edildikten bir ay sonra gerçekleşecek.

Konutları alanlar, borçları bitene kadar satamıyor, devir yapamıyor veya kiraya veremiyor.

Kandıra TOKİ Konutlarında satışa çıkan dairelerin tamamının fiyat listesi, ödeme seçenekleri ve diğer detaylarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kandıra TOKİ Konutları Kasım 2017 başvuru şartları

TOKİ’nin Kandıra Konutlarında satışa çıkardığı her 3 daire de alt gelir grubu konutu olarak geçiyor. Projedeki 3 dairede açık satış olacağından, kura çekimi olmayacak. İlk başvuran istediği daireyi seçip alabilecek. Başvurular 6 Kasım’dan itibaren Ziraat Bankası Kocaeli Kandıra şubesine bizzat yapılacak.

Kandıra TOKİ Konutlarına başvuru şartları şunlar;

Başvuru sahibinin,

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Diyarbakır il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

3. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması veya kredi kullanmamış olması,

4. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması,

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması,

7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılmış olması (Fazla sayıda başvuru yapanın başvurusu geçersiz sayılacak)

Kocaeli Kandıra TOKİ Konutlarına başvuru sırasında gereken evraklar ise şunlar;

1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Kocaeli il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

2. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, (Başvuru sahibinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (Bağlı oldukları SGK’dan alınacak belgeler ile maaş bordroları. Eğer başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa SGK’dan çalışmadığına dair belge)

Ayrıntılı bilgiyi 4448654 nolu TOKİ Çağrı Merkezi‘nden alabilirsiniz.

Kocaeli Kandıra TOKİ Evleri nerede?

TOKİ tarafından Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde yapılan 95 konutluk proje, Orhan Mahallesi’nde yer alıyor. Ağva-İstanbul caddesine oldukça yakın mesafedeki konutlar, Kandıra Devlet hastanesine ise 300 metre uzaklıkta. TOKİ Kandıra Konutları, Kandıra Belediye binasına ise 2,2 kilometrelik mesafede bulunuyor.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*