KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MARDİN NUSAYBİN’E 3 TANE PARK HEDİYE ETTİ!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Nusaybin’de hayata geçirdiği Kardeşlik Parkı, Barış Mahallesi Parkı ve Bulun Sokak Parkı’nı hizmete açtı.

3 tane park hediye etti

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mardin’in Nusaybin ilçesine vatandaşların dinlenebileceği çocukların da neşeyle oynayacağı 3 adet park yaptı. Kardeşlik Parkı, Barış Mahallesi Parkı ve Bulun Sokak Parkı Nusaybin halkının hizmetine sunuldu.

Parkların özellikleri oldukça fazla

6 bin 300 metrekare alana sahip Kardeşlik Parkı 94 adet ağaçla yeşillendirildi. Parkın içinde 2000 metre de yürüyüş yolu bulunuyor. 420 metrekarelik futbol sahasının da yer aldığı Kardeşlik Park’ında, çocuk oyun grupları, fitness aletleri, basketbol sahası, 18 adet iki farklı şekilde kameriye, büyük ahşap giriş kapısı, otomatik sulama sistemi, aydınlatma ve 25 araçlık otopark yer alıyor.
Toplam 4 bin metrekare alana sahip Barış Mahallesi Parkı ve Bulun Sokak Parkı bölgeyi, cazibe merkezi haline getiriyor. Barış Mahallesi Parkı ve Bulun Sokak Parkı toplam 315 ağaçla yeşillendirildi. Parklarda yürüyüş yolu, çocuk oyun grupları, basketbol sahası, 7 adet kameriye ve aydınlatma sistemleri yer alıyor.