Kiptaş Etiler ‘e AVM yapmayacak

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Etiler Polis Meslek Yüksekokulu arazisi ihalesini İBB iştiraki Kiptaş kazanmıştı. Kiptaş’ın “ticari” imara da sahip arazide AVM yapacağı iddia edilmişti. Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım konuya açıklık getirdi. Buna göre Kiptaş Etiler Polis Okulu arazisine AVM yapmayacak.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Kiptaş Etiler Polis Meslek Yüksekokulu arazisine AVM yapmayacak

Kiptaş Etiler arazisine AVM yapmayacak

Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, ihalesini kazandıkları Etiler’deki eski Polis Meslek Yüksekokulu arazisiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldırım, ilk olarak satın aldıkları araziye ne yapacaklarını söyledi. Yıldırım, “AVM şeklinde olmaz ama cadde dükkanlarının, ofislerin olduğu karma bir proje olur. Son zamanlarda o bölgede yeni bina yok. Böylelikle projemiz orası için örnek teşkil edecektir” dedi.

İdare payı artacak

İhalede 1.3 milyar lira teklif verdiklerini hatırlatan Yıldırım, bu meblağın İBB’ye verilecek idare payı olduğunu, projeden 2.6 milyar lira gelir beklediklerini söyledi. Yıldırım, “3 milyar liranın üzerinde gelir elde edilirse, idare payı ona göre artacaktır” dedi.

Kiptaş metrekaresini 35 bin TL’den satacak

İBB, Etiler’deki toplam 31 bin 885 metrekare büyüklüğündeki Polis Meslek Yüksekokulu arazisi için 4 Nisan’da ihale düzenlemişti. Tartışmalı arazinin ihalesini Kiptaş kazanmıştı. Kiptaş, ihalede 2,6 milyar TL’lik satış yapmayı ve bu bedelin yüzde 50’sini İBB’ye vermeyi taahhüt etmişti.

Arazi imar planlarında kısmen ticaret, hizmet alanı, kısmen park alanı, kısmen de yol alanında kalıyor. Emsali 2,5 olan arsanın inşaat alanı yaklaşık 80 bin metrekare. Bir başka deyişle Kiptaş’ın arsada yapacağı projede daire ve iş yerlerinin ortalama metrekaresi yaklaşık 35 bin TL olacak.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*