KAYSERİ GÜREŞ EĞİTİM MERKEZİNİN TEMELİ ATILDI!

Kayseri yatırıma doymuyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin memleketi Kayseri’de şimdi de güreş eğitim merkezi yapılıyor. Kadir Has Stadı’nın yanına yapılacak olan 120 yataklı Güreş Eğitim Merkezi’nin temeli Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katılımıyla atıldı.

Mehmet Özhaseki: “Ata sporumuza daha çok önem vermeliyiz”

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Törende konuşan Bakan Özhaseki, güreş sporunun milletimizin ata sporu olduğunu ve güreşe daha çok önem verilmesi gerektiğini belirterek, “Buraya yapılacak olan güreş eğitim merkezi ülkemizi uluslararası spor platformlarında temsil edecek şampiyonlarımız inşallah bu merkezde yetişecek” dedi

İsmet Yılmaz: “Bu okuldan nice şampiyonlar çıkacak”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da, eğitimin insanların en temel ihtiyaçlarından biri olduğunu ifade ederek, “Bugün temellerini attığımız güreş eğitim merkezimiz bizim ata sporumuz olan güreşin eğitiminin verileceği en güzel okullarımızdan biri olacak. İnşallah bu okulumuzdan nice şampiyonlar çıkacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Süleyman Kamçı: “Türkiye’nin sayılı kamp merkezlerinden biri olacak”

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ise, temeli atılan 120 yataklı güreş eğitim merkezinin Türkiye’nin sayılı kamp merkezlerinden olacağını, burada yetişen sporcuların Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığını vurguladı.

Hüseyin Kaya: “En modern güreş eğitim merkezimiz olacak”

Merkez hakkında değerlendirmede bulunun Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Vekili Hüseyin Kaya, Türkiye’nin en modern güreş eğitim merkezi temellerinin Kayseri’de atıldığını vurgulayarak, “Ülkemizde güreşi en üst seviyelere taşımak için elimizden gelen tüm imkanları sağlıyoruz. Bu konuda hükümetimiz, Gençlik ve Spor Bakanlığımız, belediyelerimiz, Spor İl Müdürlüklerimiz hepsi özveriyle çalışıyor. Biz güreşe böylesi hizmetlerle katkı sağlayan herkese güreş camiası olarak teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

6 Milyon TL’ye mal olacak

Bahçe alanıyla birlikte 5 bin metrekarelik alana yapılacak olan merkez, 120 yatak kapasiteli olacak.

Ayrıca konferans salonu, sporcu odaları, 350 metrekare alanlı antrenman salonu, fitness salonu ve diğer sosyal alanlar bulunacak.

Güreş Eğitim Merkezi yaklaşık 6 milyon TL’ye mal olacak.