KAYSERİ YUNUS EMRE MAHALLESİ’NDE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLADI
Kayseri Kocasinan Belediyesi, kentsel dönüşüm amacıyla Yunus Emre Mahallesi’nde yıkımlara başladı. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Gaziosman ve Yavuzlar mahallelerine de kentsel dönüşüm müjdesi verdi.

İlk darbeler ev sahiplerinden geldi

Kocasinan Belediyesi, Yunus Emre mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmalarına başladı. Bu kapsamda ilk yıkım işlemine Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ev sahipleriyle birlikte balyoz darbeleriyle başladı.

Hak sahiplerinin yüzde 90’ıyla anlaşıldı

Yunus Emre Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm çalışmasının bölgenin kaderini değiştireceğini söyleyen Çolakbayrakdar, “Yunus Emre Mahallesi’nde başlattığımız dönüşümü Gaziosman ve Yavuzlar Mahallesi’nde de devam ettireceğiz. Bölgenin tamamının kaderini değiştireceğiz. Yaklaşık 2 yıldır süren çalışmanın sonucunda buradaki köhne binaların yıkımını gerçekleştiriyoruz. Vatandaşımızın rızasını alarak yıkımı başlattık. İnşallah köhne yapı yıkımlarının en kısa zamanda tamamlanmasıyla birlikte, şehrimize daha modern yaşam alanlarının olduğu yepyeni bir bölge kazandıracağız. Yaklaşık yüzde 90 oranda hak sahipleriyle anlaşmış durumdayız. Diğer kısımla ilgili ümit ediyorum ki anlaşmamız tamamlanacak ve bundan sonra da Yunus Emre Mahallesi için önümüzde hiçbir engel kalmayacak. Buranın değişmesi, dönüşmesi ve yenilenmesi için gerekli adımların hepsi tamamlanmış ve atılmış olacak” şeklinde konuştu.

Bölgeye sosyal donatı alanları da yapılacak

Kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı inşa ettiklerini belirten Çolakbayrakdar, “Mahallemizde eski konutları yıkarak, yerine daha modern, daha yeşil, daha yaşanabilir ve daha sağlıklı yaşam alanları inşa edeceğiz. Konutları planlarken sadece bina yapımı değil, bununla birlikte bölgenin ihtiyacı olan sosyal donatıların oluşmasını sağlayacağız. Böylelikle ticaret yerleri, oyun alanları, cami, pazar yeri, park, okul gibi bütün ihtiyaçlar kendi içerisinde çözümlenmiş olacak” dedi.

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin