KAYSERİ SAHABİYE’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN BÜYÜK ÖLÇÜDE UZLAŞMA SAĞLANDI
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk etabında hak sahiplerinin yüzde 92’siyle uzlaşıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kalan hak sahiplerinin 20 Ocak Cuma gününe kadar Sahabiye Kentsel Dönüşüm Uzlaşma Ofisi’ne gelmelerini istedi.

UZLAŞMA İSTEYEN HAK SAHİPLERİ 20 OCAK’A KADAR KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİNE GELSİN

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 147 yıllık belediye tarihinin en önemli projesini hayata geçirmek için gayret gösterdiklerini ifade eden Başkan Çelik, projenin ilk etabında hak sahipleriyle yapılan uzlaşma görüşmelerinin büyük ölçüde tamamlandığını söyledi.

Kayseri’ye pek çok açıdan değer katacak olan projede 1. uygulama etabı için görüşmelerin 7 Kasım 2016’da başladığını hatırlatan Başkan Mustafa Çelik, “İki ay içerisinde hak sahiplerinin yüzde 92’si ile uzlaşmış bulunuyoruz. Vatandaşlarımızın kentsel refah ve yaşam kalitesini artıracak olan, huzurlu ve güvenli, sosyal alanları bulunan, şehrin merkezinde yeni bir yaşam sloganı ile devam eden projemizde çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Hak sahiplerinin büyük çoğunluğunun rızası ile yürütülen projemizde, eşit, adil, şeffaf bir uzlaşma sağlanması için belediyemiz azami gayret göstermektedir. Uzlaşma görüşmeleri akabinde hukuki işlemlere başlanıp, yıkım ve yapım işlemlerinin daha hızlı ilerleyebilmesi için 1. uygulama etabında bulunan hak sahiplerimizden uzlaşma görüşmesini tamamlamamış veya yapmamış olan hak sahiplerimizi 20 Ocak 2017 tarihine kadar Sahabiye Kentsel Dönüşüm Uzlaşma Ofisimize bekliyoruz” dedi.

KAYSERİ SAHABİYE’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin birinci etabında baharla birlikte temel atacaklarını belirtti.

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin