KAYSERİ SAHABİYE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE YIKIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde çalışmalar sürüyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Seher Sokak’taki binaların yıkımına başladı.

60 yıllık bina kısa sürede yıkıldı

Yıkım çalışmalarını takip eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik yaptığı açıklamada “Şu an yıkımı yapılan bina 60 yıllık bir bina. Yıkım aracı olan ekskavatör değer değmez binanın göçtüğü görülüyor. Eski ve depreme dayanıksız binaların yıkımlarını bir an önce bitirip hafriyat çalışmalarına başlayacağız ve daha sonra da modern binalar yaparak hak sahiplerini yeni konutlarına kavuşturacağız.” dedi.

Hak sahiplerinin rızası alındı

Çelik, “Bu büyüklükteki bir kentsel dönüşüm projesinde hak sahiplerinin tamamının rızasıyla projeye başlayan bir idare, bir belediye, bir kamu dairesi yok. Bu da belediyemizin yaptığı işlerin ne denli doğru ve ne denli hakkaniyetli olduğunu gösteriyor. Kazasız belasız yıkımın tamamlanmasını ve bir an önce yapacağımız konutları hak sahiplerine teslim etmeyi diliyorum” şeklinde konuştu.

2 haftada tüm sokak yıkılacak

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi ilk etabında bulunan Seher Sokak’taki binalar iki hafta içinde Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yıkılacak.