KATARLILAR BU YAYLADA 20 MİLYON DOLARLIK OTEL YAPACAK
Katar’la körfez ülkeleri arasındaki gerilimde Türkiye’nin Katar’a destek çıkması meyvelerini vermeye başladı. Katarlı iş adamları, 2 bin rakımlı Ordu Çambaşı Yaylası’na 20 milyon dolarlık otel yapmaya karar verdi.

650 dönümlük araziyi beğendiler

Bir grup Katarlı iş adamı Ordu’ya gelerek Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası’nda yatırım yapmayı talep ettikleri arazileri gezerek, ilgililerden bilgi aldı.

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya tarafından yaylada gezdirilen iş adamları 650 dönümlük bir arazi üzerinde mutabık kaldı.

20 milyon dolarlık yatırım yapacaklar

Kaya, Ordu Valiliğinin yürüttüğü turizm faaliyetleri kapsamında kentte ilk kez ciddi anlamda yatırım yapmak isteyen Arap yatırımcıların geldiğini söyledi.

Kaya, “Katarlı iş adamları 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’na 20 milyon dolarlık otel yapımı için bizden arazi talebinde bulunmuştu. Bu talep üzerine Ordu’ya gelen Arap yatırımcılara istedikleri ölçüdeki araziyi gösterdik. Kendileri hem yaylayı hem de araziyi çok beğendi. İnşallah önümüzdeki günlerde bu yatırım için ilk resmi adımlar atılır. Biz yapılan görüşmelerden oldukça memnun kaldık.” dedi.

Kaya, Arap yatırımcıların Ordu’ya otel yapma noktasında gayretli olduklarını söyleyerek “20 milyon dolarlık otel yatırımı çok ciddi bir rakam. Böyle bir otelin bölgemize kazandırılmasını çok istiyoruz. Temennimiz Arap iş adamlarının son kararının olumlu olması yönde. İnşallah Ordu adına hayırlı bir gelişme olur ve bu yatırım Karadeniz’e kazandırılmış olur.” diye konuştu.

Çambaşı Yaylası hem yaz hem kış turizmi için uygun

Yazları bölgenin en kalabalık yaylalarından biri olan Ordu Çambaşı Yaylası, devam eden kayak pisti yapımıyla kış turizmi açısından da elverişli hale gelecek. Bölgede hemen hemen bütün doğa sporlarına uygun alanlar bulunuyor. Bu açıdan Ordu Çambaşı Yaylası Arap yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Ordu’ya havalimanı yapılmasından sonra bölgede turizm önemli ölçüde hareketlenmiş, gayrimenkul fiyatları da Türkiye ortalamasının çok üzerinde yükselmişti.