KASTAMONU İHSANGAZİ’YE TOKİ’DEN 110 KONUT!
TOKİ, Kastamonu’nun İhsangazi İlçesi’nde yeni projeye başlıyor. İhalesi gerçekleştirilen Kastamonu İhsangazi TOK Konutları’nda 110 daire bir ticaret merkezi ve bir de cami yer alacak.

Konutlar yatay mimariye uygun olacak

TOKİ’nin inşa edeceği konutlar yatay mimari konsepte uygun olacak biçimde zemin+3 kat olacak. Kastamonu İhsaniye TOKİ Konutlarında yer alacak dairelerin 78’i 2+1 ve 32’si ise 3+1 planında inşa edilecek.

Projede, yörenin geleneksel konutlarında yer alan mimari cephe elemanları modernize edilerek uygulanacak. Binalarda ahşap görünümlü cephe kaplamaları ve payandalar, söveler, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar kullanılacak.

Kastamonu İhsaniye TOKİ Konutları ne zaman satışa çıkacak?

Konutların satışa çıkması için ihale sürecinin tamamlanması gerekiyor TOKİ ihale değerlendirme süreci genelde 2 hafta kadar sürüyor ve projeler de 1 ay sonra satışa çıkıyor.

TOKİ İhsaniye Evleri’nde daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ dairelerin kar etmeden maliyetine satıyor. Ancak arsa ve inşaat maliyetleri bölgeden bölgeye farklılık gösteriyor. TOKİ’nin 2+1 konutları genelde dar gelirli vatandaşlara ayrılıyor. Bu konutların fiyatları da Anadolu’da 80-100 bin aralığında satılıyor.

TOKİ Kastamonu İhsaniye Konutları görselleri