Kars Kentsel Dönüşüm 2. Etap TOKİ Konutları ihaleye çıkıyor!

Başbakanlık Toplu Konut idaresi, Kars’ın Merkez İlçesi, Atatürk Mahallesi ve Bayrampaşa Mahallesi’nde daha önce gerçekleştirdiği kentsel dönüşümün 2. etabına başlıyor. TOKİ Kars Bayrampaşa ve Atatürk Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Etap Konutları’nda 829 daire yapılacak. Konutların yanı sıra projede ticaret merkezi, ortak toplanma alanları, cami ve taziye evi de bulunuyor.

Kars Atatürk ve Bayramapaşa Mahallesi 2. Etap TOKİ Konutları ihalesi ne zaman?

829 dairelik TOKİ Kars 2. Etap Konutlarının ihalesi, 19 Aralık 2017 günü saat 14’te TOKİ İstanbul Hizmet binasında yapılacak.

TOKİ Kars Kentsel Dönüşüm 2. Etap konutlarına başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ genelde ihaleden sonraki 2 hafta içinde ihaleyi kesinleştiriyor. Sonraki 10 gün içinde de ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Ancak kentsel dönüşüm projelerinde prosedür biraz farklı işliyor. Dönüşüm projelerinde öncelik hak sahiplerine ait. İlk etapta hak sahiplerinin kuraları çekiliyor. Artan daireler satışa sunuluyor. Bu işlemin de genelde daire teslimlerinden sonra yapıldığını belirtelim. Bu durumda Kars 2. Etap TOKİ Konutları’ndan almak isteyenlerin 209 yılını beklemesi gerekebilir.

Kesin başvuru tarihi açıklandığında EVDENHABERLER‘den öğrenebilirsiniz.

Kars 2. Etap TOKİ Konutları’nda daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği sosyal konutları maliyetine satıyor. TOKİ’nin daire fiyatlarını belirlemesinde arsa fiyatları da önemli rol oynuyor. Kesin fiyatların ortaya çıkması için dairelerin TOKİ’ye maliyetinin netleşmesi gerekiyor. Ancak kentsel dönüşüm projelerinde hak sahiplerine ücretsiz olarak daireler verildiği için fiyatların biraz yükseleceğini belirtelim. Dairelerin kesin fiyatları açıklandığında www.evdenhaberler.com olarak bunu ilk duyuran sayfa olacağız.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*