KARABEL TÜNELİ NE ZAMAN BİTECEK?
 

Turizmciler Muğla ile Antalya arasındaki ulaşımı kolaylaştıracak, her iki şehir arasında turist akışına büyük etkisi olacak olan Karabel Tüneli’nin ne zaman açılacağını soruyor. Tünelde incelemelerde bulunan Vali Amir Çiçek, Karabel Tüneli’nin gelecek yılın sonuna doğru hizmete açılacağını söyledi.

 

Karabel Tüneli 2018’in Sonunda Hazır Hale Gelecek

Yaklaşık 300 milyona mal olacak Karabel tünelinde çalışmalar hızla devam ederken vatandaşlar da tünelin biteceği günü sabırsızlıkla bekliyor.

Seydikemer’i Antalya, Burdur, Denizli, Afyon, Ankara ve İstanbul gibi merkezlere bağlayan en önemli karayolu olan Yayla Yolu üzerinde açılacak Karabel Tüneli’nde çalışmalar hızlandı.

1300 rakımlı Karabel Geçidi’nin her iki tarafında da çalışmalar sürüyor.

Hem zaman hem de yakıt tasarrufu sağlanacak

Karayolları tarafından yapılan ve ücretsiz olacak Karabel Tüneli açılınca özellikle kış aylarında ulaşımda büyük bir kolaylık sağlanacak.

Havanın karlı ve sisli olduğu günlerde Karabel Geçidi’nde trafik akışında büyük sıkıntılar yaşanmasının yanında tünelin açılmasıyla önemli miktarda zaman ve yakıt tasarrufu da sağlanacak.

Karabel Tüneli kaç km uzunluğunda olacak?

Seydikemer – Söğüt karayolunun en zor kısmı tünelle geçilecek. Tünel, 3 bin 343 metrelik ve 3 bin 380 metrelik iki tüpten oluşacak. Tünelin 2018’in Aralık ayı gibi en geç 2019 un başında bitirilmesi planlanıyor.