KAHRAMANMARAŞ YEDİKUYULAR’A KAYAK MERKEZİ YAPILACAK

Kahramanmaraş Ahir Dağı Yedikuyular’da yapılacak olan kayak merkezi yapımı ihalesini Halatlı Taşımacılık kazandı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’yle ihaleyi kazanan firma yeni kayak merkezi için imzaları attı.

En yakın kayak merkezi Erciyes’te

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İmza töreninde bir konuşma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya, “Bugün burada Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’un seçim çalışmaları sırasında vaat ettiği en önemli projelerden birisi olan Yedikuyular Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezi’mizin sözleşmesini imzalayacağız. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak bu bölgede çok büyük bir eksikliği gideriyoruz. 250 km yarıçapında bir alanda böyle bir kayak merkezi bulunmamakta. En yakın kayak merkezi Kayseri Erciyes’te bulunmakta. Bu bölgede bu hinterlanda böyle bir kayak merkezi bulunmamakta. Bölgenin bu ihtiyacını bu projemizle gerçekleştirmiş oluyoruz. Yedikuyular Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezimizi en kısa süre içerisinde halkımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Kayak merkezi 1833-2044 rakımı arasında çalışacak

Ahir Dağı Yedikuyular Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezi’nde sosyal donatıların yanı sıra 1.833 metre ile 2.044 metre arasında çalışacak telesiyej ve teleski hatları yapılacak. 730 metre uzunluğunda 1 adet telesiyej hattı, 430 metre uzunluğunda teleski hattı ve ayrıca 100 metre uzunluğunda yürüyen band bulunacak. Kayak merkezinde bir adet de helikopterpisti yer alacak.

11,8 milyon liraya mal olacak merkez 5 bin kişi kapasiteli olacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yedikuyular mevkiinde yapılacak olan kayak merkezi günlük 2 bini kayakçı olmak üzere toplam 5 bin kişi kapasiteye sahip inşa edilecek. Kış sporları için 4 ay hizmet verecek tesis 250 km yarıçaplı bölgede tek kış sporları tesisi olacak.

Yedikuyular Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezi yapım işi ihalesi 8 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilmişti. İhaleyi 11 milyon 823 bin lira bedelle Halatlı Taşımacılık firması kazanmıştı.