İZMİR’İN MARMARAY’I BU SENE İHALEYE ÇIKIYOR!
İzmir’de toplu açılış törenine katılan Başbakan Binali Yıldırım’da İzmirlilere iki müjde geldi. Başbakan Yıldırım, İzmir tüp geçit projesinin bu sene içinde ihaleye çıkacağını ve Ankara-İzmir arasına hızlı tren yapacaklarını söyledi.

Çiğli’den Narlıdere 6 dakika sürecek

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir’de düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. Başbakan Yıldırım şunları söyledi; “İzmir’in ‘Marmaray’ını, tüp geçişini bu sene içinde ihaleye çıkıyoruz. İzmir’e bir gerdanlık takacağız. Çiğli’den Narlıdere’ye artık 6 dakikada geçecek İzmirli.”

Ankara-İzmir arası 3,5 saate düşece

Ankara-İzmir arasına hızlı tren yapacaklarını ve ulaşımın 3,5 saate düşeceğini söyleyen Binali Yıldırım şöyle konuştu: “Biz İzmir’e güveniyoruz. Güzel İzmir’e ne gerekiyorsa bugüne kadar yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Şimdi bakın 2008’den beri dünyada kriz var ama bu krizde Türkiye, dünyanın en büyük projelerini yapıyor, Marmaray’ı, Avrasya Tüneli’ni, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü, Osmangazi Köprüsü’nü, dünyanın en büyük havalimanını yapıyor. Ankara-Konya, Ankara-İstanbul hızlı trenini yapıyoruz. Süratle Ankara-İzmir hızlı treni yapılıyor. Afyon ve Uşak’tan hızlı trenin sesi geliyor. Yetmedi Çanakkale’ye dünyanın en uzun köprüsünü yapıyoruz. Biz bunları yaparken birileri de hasedinden neredeyse çatlayacaklar. Haset etme çalış senin de olsun, kıskanma çalış senin de olsun.”