İŞTE İSTANBUL MERTER’DEKİ FABRİKA ARAZİLERİNE YAPILAN KONUT PROJELERİ!
İstanbul’da fabrika arazileri bir bir yerini konut projelerine bırakırken, bu furyadan en fazla etkilenen semtlerin başında Merter geldi. Üretim tesislerinin yerine gelen markalı konutlar bölgenin değerini son 4 yılda değerini yüzde 50 artırdı. 2013 yılında 4-5 bin TL olan metrekare fiyatları bugün 6-8 bin TL mertebelerine ulaştı. İşte o fabrika arazilerine inşa edilen konut projeleri;

Anadolu Efes arazisi

Anadolu Efes, Merter’deki fabrikasını taşımaya karar verdi. Fabrikanın yerine ne yapılacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Tamek arazisi

Tamek’in Merter’deki arazisinde proje geliştirecek Aşçıoğlu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu Merter’de dönüşüm tamamlandığında metrekare fiyatlarının 10 bin TL’ye kadar çıkacağını öngörüyor.

Şişecam arazisi

Şişecam’ın Topkapı arazisinde yükselen İnistanbul tamamlandığında 10 bin kişiye ev sahipliği yapacak büyüklükte olacak.

Vakko arazisi

Platform Merter, E5 kenarında yer alan, eski Vakko fabrikasının arsası üzerinde inşa edildi. 34 bin metrekare arsa alanı olan projede 81 adet rezidans, 34 adet teras ev ve 213 adet Süit bulunuyor.

Atlı Zincir arazisi

Beyaz İnşaat, Atlı Zincir İğne ve Makine Sanayii’ne ait fabrika yerine Beyazpark Topkapı projesini geliştirdi. Projede 371 konut yer alıyor. Teslimlerin aralık ayında yapılması planlanıyor.

Atlas Zımpara-Fako İlaç arazisi

Nef 12 Merter projesi Atlas Zımpara fabrikasının, Nef 13 Merter projesi ise Fako İlaç fabrikasının arsası üzerinde yer alıyor. İki projede toplam 1.200 konut bulunuyor.