İstanbul’un vitrin projeleri MIPIM’de görücüye çıkıyor

İstanbul’un vitrin projeleri MIPIM’de görücüye çıkıyor. 100 ülkeden 24 bin uluslararası gayrimenkul profesyoneli dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM için yarın Fransa’nın Cannes kentinde bir araya geliyor. 13-16 Mart arasında 100 ülkeden 3 bin 100 firmanın yer alacağı fuara bu yıl Türkiye’den 250 şirket ve 700 ziyaretçi katılacak. İstanbul Ticaret Odası (İTO) da Cannes sahilinde İstanbul Yatırım Çadırı kurdu. İTO Başkanı Öztürk Oran, İstanbul Çadırı’nın Türkiye’nin mega projelerinin yanı sıra, vitrin projelerinin tanıtılması ve ortaklıklar için ideal bir ortam sunacağını söyledi.

 

Çadırda İstanbul’daki yatırım fırsatları anlatılacak

İstanbul Çadırı’nda fuarın ilk günü olan 13 Mart Salı günü saat 10.15’te bir basın toplantısı düzenlenecek. İkinci gün ise önce Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, Türkiye’deki yatırım fırsatlarına dikkat çekecek bir sunum gerçekleştirilecek. Saat 14.00’da İTO’nun geleneksel İstanbul Çadırı kokteylinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm uygulamaları hakkında MIPIM katılımcılarına bilgi verecek. İstanbul Çadırı’nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, Emlak Konut, Aremas, Fuzul Yapı, Gülan Otomotiv, Halk GYO, Muum Mimarlık, Oyak İnşaat, Tahincioğlu. Teknik Yapı. Yeditepe yer alacak.

İstanbul'un vitrin projeleri MIPIM'de görücüye çıkıyor

İstanbul’u keşfeden İstanbul’dan gitmez 

MIPIM’in bu yıl ‘Dünyanın Şehir Haritası Değişiyor’ ana temasıyla kapılarını açacağına dikkati çeken İTO Başkanı Oran, “MIPIM’in bu yılki temasına en uygun şehir İstanbul. Kanal İstanbul, üçüncü havalimanı ve daha birçok proje İstanbul’un haritasını dönüştürüyor. Bu dönüşümle yatırımcıları 2018’de İstanbul’daki fırsatların bir parçası olmaya davet ediyoruz” dedi. İTO Başkanı Oran, “Kültürümüzde bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı var denir. Herkesi en az bir kahve içimi kadar İstanbul’a bekliyoruz. İnanıyoruz ki; İstanbul’u keşfeden İstanbul’dan gitmez” dedi.

Rakamlarla 2017’de Türkiye gayrimenkul piyasası

1 milyon 409 bin 314 – Türkiye’de bir yılda satılan konut sayısı

Yüzde 22 – Yabancılara konut satışında bir önceki yıla göre artış

238 bin 383 – İstanbul’da bir yılda satılan konut sayısı

22 bin 234 – Türkiye genelinde yabancı yatırımcıya satılan konut sayısı

8 bin 182 – İstanbul’da yabancı yatırımcıya satılan konut sayısı

Rakamlarla MIPIM 2018

– 24 bin 200 ziyaretçi

– 100 ülkeden 3 bin 100 firma

– 5 bin yatırımcı

– 3 bin 800 CEO ve üst düzey profesyonel

– Türkiye’den 250 şirket ve 700 ziyaretçi

 
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*