İSTANBUL’UN ÜNLÜ OTELİ HİLTON PARKSA YARIN KAPANIYOR
Sabancı Grubu ve dünyanın önde gelen otel zincirleri sahibi Hilton’un sahibi olduğu İstanbul Maçka’daki Hilton istanbul Parksa yarın kapanıyor.

İstanbul Hilton kapanıyor, 3 otel yoluna devam ediyor

Sabancı Grubu’na bağlı Tursa bünyesindeki Maçka’daki Hilton Parksa, ziyaretçilerine yarın son kez hizmet verecek. 30 Haziran’dan itibaren odaları boşaltma kararı alan Hilton Parksa, uluslararası otelcilik devinin son dönemde İstanbul’da kapattığı ilk otel olacak. Bilindiği üzere Sabancı Grubu’na ait Tursa bünyesinde 4 otel bulunuyor. Otellerin tamamı Hilton ile birlikte çalışıyor. Bu oteller ise 309 odalı Ankara Hiltonsa, 308 odalı Adana Hiltonsa, 186 odalı Mersin Hiltonsa ve 199 odalı Hilton İstanbul Parksa. Diğer 3 otel yoluna devam edecek.

3 otel daha açacaktı

1990’da kapılarını açan Hilton Parksa, İstanbul depreminden büyük yara almış, 2000’de kapılarını tekrar açmıştı. 8 adet toplantı odası bulunan Hilton Parksa, 30 Haziran itibarıyla 27 yılın ardından hizmetini tamamlamış olacak.

Sabancı Grubu, turizmde büyümeyi planlamış, 4 olan otel sayısına Antalya’da bir, İstanbul’da da iki yeni otelle artıracağını duyurmuştu. Ancak Sabancı Grubu, büyüme planını hayata geçirememişti.

Binayı Sabancı Üniversitesi kullanacak

Mülkiyeti Sabancı Ailesine ait binanın eğitim mekanı olarak değerlendirilmesi kararlaştırıldı. Sabancı Üniversitesi’nin profesyonellere yönelik olan bir dizi eğitim programı söz konusu binada verilecek.

Çalışanlar işte çıkarılmayacak

Hilton tarafı da bu sürece ilişkin gelişmelere 2 ay kadar önce personel ile paylaştı. Otel çalışanları, Hilton’un diğer otellerine kaydırıldı.