İSTANBUL’DA 71 CADDE VE MEYDAN’DA İNŞAAT BAŞLIYOR
İstanbul’un önemli cadde ve meydanları önümüzdeki 2.5 yıl içinde yeniden düzenlenecek.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Altyapı Hizmet Müdürlüğü, 71 cadde ve meydan için ihaleye çıktı.

Beyoğlu ve Bakırköy’de bir çok cadde yenilenecek

İstanbul genelinde cadde düzenleme işi ihalesine göre 71 nokta bulunuyor. Düzenleme yapılacak noktalar arasında Taksim Beyoğlu’ndaki Şişhane Meydanı, Sıraselviler Caddesi, Kadiriler Yokuşu, Talimhane bölgesi, Piyalepaşa Bulvarı-Kasımpaşa Deniz Askeri Hastanesi bulunuyor. Bakırköy’de Özgürlük Meydanı, Ataköy Meydanı, İncirli Caddesi, İstanbul Caddesi, Florya Caddesi, Bahçelievler’de Şirinevler Kent Meydanı var.

Tarihi Yarımada içinde kalan caddelere de düzenleme gelecek

Tarihi Yarımada’nın en önemli ulaşım yollarını oluşturan Atatürk Bulvarı, Vatan Caddesi, Aksaray’dan Beyazıt’a uzanan Ordu Caddesi, Vezneciler’den Süleymaniye’ye uzanan 16 Mart Şehitleri Caddesi’nin de yenilenmesi planlanıyor. Sirkeci Feribot İskelesi ile İstanbul Ticaret Üniversitesi arasındaki alan yeniden inşa edilecek.

Adaların meydanları da ihale kapsamında

İhale kapsamında Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada’nın cadde ve meydanları da düzenlenecek. İstanbul genelindeki köprü, viyadük ve yaya üst geçitlerinin güçlendirilmesi planlanıyo. Güçlendirme çalışmaları için proje hazırlanması işi için İBB 25 Temmuz’da ihaleye edilecek.

Toplam 71 cadde ve meydan değişecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin açacağı İhale kapsamında düzenlenecek bölgeler arasında şu noktalar yer alıyor:

“Büyükçekmece Gazi Mustafa Kemal Caddesi, Esenyurt Nazım Hikmet Bulvarı, Güngören Davutpaşa Caddesi, İnönü Caddesi, Küçükçekmece 27 Mayıs Caddesi, Zeytinburnu Abay Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi, Rauf Denktaş Caddesi, Bağcılar Atatürk Caddesi, Fatih Caddesi, Bahçelievler Çavuşpaşa Caddesi, Beylikdüzü Cumhuriyet Caddesi Yayalaştırma Projesi, Çatalca Cevdet Barın Caddesi, Gaziosmanpaşa Meydanı, Küçükçekmece Aşık Veysel Caddesi.”