Isparta Atabey TOKİ Evleri yakında satışa çıkacak

TOKİ Isparta’nın Atabey İlçesi’nde 377 konutluk yeni bir projeye başlıyor. İhalesi 30 Kasım’da gerçekleştirilen projede konutların yanı sıra sosyal tesis ile altyapı ve çevre düzenlemesi de yapılacak. Isparta Atabey TOKİ Evleri’nin 2018’in ilk çeyreğinde satışa çıkması bekleniyor.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Isparta Atabey TOKİ Evleri nasıl olacak?

TOKİ projelerinde yer alan 2+1 daireler alt gelir grubu konutları olarak geçiyor. Bu projede yer alan 377 konutun 237’si 2+1 olacak. Projede orta gelir grubuna hitap edecek 3+1 planında da 140 konut inşa edilecek.

Proje, TOKİ’nin 2014 yılından beri uyguladığı “yerel mimari” konseptine uygun olarak inşa edilecek. Binaların dış cephelerinde ahşap görünümlü kaplamalar, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, geniş balkon ve pencereler kullanılacak.

Projeyle Atabey İlçesi’nde sosyal donatıları, spor ve oyun alanları, parkı ve peyzajıyla yeni bir mahalle yaratılması hedefleniyor.

TOKİ Atabey Konutları ne zaman satışa çıkacak?

TOKİ gerçekleştirdiği ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Bu durumda TOKİ Isparta Atabey konutlarına başvuruların 2018 yılı Şubat ayı içinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Başvuru tarihleri netleştiğinde, tarihi EVDEN HABERLERde anında yayınlayacağız.

TOKİ Isparta Atabey konutları daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği sosyal konutları maliyetine satıyor. Bu yüzden dairelerin fiyatlarının belli olabilmesi için ihale sonucunun netleşmesi gerekiyor. TOKİ’nin daire fiyatlarını belirlemesinde arsa fiyatları da önemli rol oynuyor. Kesin fiyatların ortaya çıkması için dairelerin TOKİ’ye maliyetinin netleşmesi gerekiyor.

Dairelerin kesin fiyatları netleştiğinde, fiyat bilgilerini EVDENHABERLER‘de anında yayınlayacağız. Ancak TOKİ’nin bölgedeki benzer projelerinde 2+1 dairelerin 90-120 bin TL, 3+1 dairelerin de 145-175 bin YL aralığında satıldığını not düşelim. Bu projede de konutların benzer fiyat aralığında olması bekleniyor. Fiyatlar bu tutarlara yakın şekilde çıkarsa da en ucuz daireyi ayda 350 TL taksitle almak mümkün olacak.

Isparta Atabey TOKİ Evleri ne zaman teslim edilecek?

TOKİ Atabey konutlarında inşaat teslim süresi olarak 500 gün öngörülüyor. Buna göre TOKİ Atabey Konutları’nın eğer ihale onaylanırsa 2019 yılı Mayıs ayında teslim edileceği düşünülüyor.

Isparta Atabey TOKİ konutları görselleriBu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*