HALKBANK “TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI” İÇİN 0,92 FAİZLE KREDİ VERİYOR
Halkbank, TOKİ tarafından başlatılan “Borcunu erken kapayana yüzde 20 indirim kampanyası”ndan yararlanmak isteyen müşterilerine özel kredi seçeneği sunacak. Banka 120 ay vadede 0,92 faizle kredi verecek.

Halkbank’tan 0,92 faiz 120 ay vade

TOKİ tarafından, borcunu erken kapatıp tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasına başvurular 21 Ağustos’ta başladı.

Kampanyadan satışları 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri aynı yıl içerisinde başlamış olan konut ve iş yeri sahiplerinin yararlanabiliyor.

Halkbank da TOKİ’ye borcunu erken kapatmak isteyenlere aylık yüzde 0,92’den başlayan faiz oranları ile 120 aya kadar vade imkanı sağlıyor.

TOKİ kredisinde taksitler sabit değil

TOKİ’den taksitle ev sahibi olanların taksitleri sabit kalmıyor. Taksitler alt gelir grubu konutlarında her 6 ayda bir kez ÜFE, TÜFE veya memur maaş zammından hangisi düşükse o oranda artıyor. Orta gelir grubunda ise taksit zamları memur maaş zamlarına bağlı durumda. Her 6 ayda bir kez taksitlerin artması, gelirinde yeterli artış olmayanları zor durumda bırakıyor. Üstüne yüzde 20 indirim de eklenince bir noktadan sonra banka kredisine geçiş konut sahipleri açısından daha avantajlı hale geliyor.

TOKİ tarafından 21 Ağustos’ta başlatılan erken kapama kampanyası 29 Eylül 2017 tarihinde sona erecek.