Gölcük Tabiat Parkı ihalesini kim kazandı ?

Yılda 500 bin ziyaretçi alan, film ve dizilere ev sahipliği yapan meşhur evin bulunduğu Gölcük Tabiat Parkı için düzenlenen ihale sona erdi. Gölcük Tabiat Parkı ihalesi 12 firmanın katılımıyla gerçekleşti. Bolu Gölcük Tabiat Parkının 25 bungalov,  19 odalı dağ köşkü yapılarak, Kır Gazinosu ile birlikte 22 yıllığına kiralanması ihalesini kazanan ise Kurtuluş Tokcan oldu.

 

“Gölcük halkındır halkın kalacak”

İhale öncesinde konuşma gerçekleştirmek isteyen CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, konuşmasına izin verilmeyince salonu terketti.  Özcan, ihalenin yapıldığı Belediye Binası önüne çıkarak, “Bu ihale hukuksuzdur” açıklaması yaptı. Özcan’ın yanı sıra, belediye önünde bulunan grup tarafından, “Gölcük halkındır halkın kalacak” sloganları eşliğinde Gölcük Tabiat Parkı ihalesi protesto edildi.

Gölcük Tabiat Parkı ihalesine 12 firma teklif verdi

Bolu Gölcük Tabiat Parkı’nın konaklamaya açılmasına ilişkin ihalede şartname alan firma sayısı büyük artış gösterdi. Gölcük Tabiat Parkı ihalesi için dün 7 firma şartname alırken, bugün sayının 12’ye çıktığı öğrenildi. ihalenin açık artırma usulüyle yapılan ikinci aşamasına ise 3 firma katıldı. İkinci aşamada ihalenin yapıldığı salon da boşaltıldı. Narven aylık 82 bin liralık kira teklifiyle, Kurtuluş Tokcan 81 bin liralık teklifiyle ve Gazella Otel- Grand Kartal 70 bin liralık teklifiyle ilk üçe kalanlar arasında yer aldı.

İhalede aylık 81 bin liralık kira teklifiyle ilk üçe kalan Kurtuluş Tokcan, açık artırmada aylık 116 bin liralık teklif vererek açık artırmayı kazandı.

İhale iptal edilebilir

Gölcük Tabiat Parkında kalan 22 yıllık işletme süresini ihaleye çıkaran Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ihale sonucunu Hürriyet’e değerlendirdi.

Yılmaz, “Amacımız para kazanmak değil. Sağlıklı, düzgün bir yapı oluşursa vereceğiz. Koruma kollama dengesini gözeteceğiz. Böyle yanlışlıklar olabiliyor. Bir milletvekili geliyor, ihalede şov yapıyor, her şeye hayır, diyor. Bu kadar tepki gösterdiler, bir tanesi de çıkıp yanlış yapıyorsunuz, yanlışınız şudur, demedi. Biz çıkan ihale sonucunu değerlendireceğiz. Bu değerlendirme sonucuna göre ihaleyi iptal de edebiliriz, kazanını ilan da edebiliriz” dedi.

İhalede teklif veren firma isimleri şöyle :

1- Narven Sağlık Termal
2- Ferda Çetinkaya
3- Grand Kartal
4- İstanbul Şişli Vakfı- İstanbul
5- Arma Kongre Turizm
6- Akfa Kilit T. A.Ş
7- MGE Gayrımenkul Harita
8- Orsan Yapı Malzemeleri İnş.
9- İmge Gayrımenkul
10- TIG Turizm Elektronik
11- TEK-İMAŞ İş. Mak. Müt. Müh.
12- Şişa Kafe Restoran Düzce
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*