GECELİĞİ 1358 LİRA OLAN CANYON RANCH RESORT KAPATILIYOR
Muğa Milas’ta yer alan lüks otel Canyon Ranch, Türkiye’den çekilme kararı aldı. 250 milyon dolara inşa edilen 141 odalı Canyon Ranch Wellness Resort kapatıldı. Ultra lüks otel geçen yıl temmuz ayında açmıştı.

Turizmde yaşanan kriz bir lüks oteli daha kapattırdı

Hollanda ile yaşanan siyasi tartışmalar, Almanya ile süren problemler, Rusya ile düzelemeyen ilişki turizmde taşları yerinden oynatmaya devam ediyor.Alman otelcilik devi Steigenberger, ABD’li Edition Hotels’ten sonra ABD’li Canyon Ranch de kapatıldı. Jet sosyetenin uğrak yeri Canyon Ranch Resort, Muğla’nın Milas ilçesi Kaplankaya mevkiinde hizmet veriyordu.

250 milyon dolarlık yatırımla hizmete girdi

250 milyon dolarlık yatırımla hizmete giren otel, ABD dışında markanın ilk küresel operasyonuydu. Projenin otel bölümü olan 141 odalı Canyon Ranch Wellness Resort, 1 Temmuz’da kapılarını açmış, ilk etabı biten 76 villa ise haziranda teslim edilmişti. Bu ultra lüks villalar 1 ila 6 milyon dolar arasında satışa çıkmıştı. İşte o dev bir yıl geçmeden Türkiye’den çekilme kararı aldı. 1 Mayıs’tan itibaren Canyon Ranch’in Türkiye’den ayrılacağı haberi ise şirketin CEO’su Susan Docherty’den geldi.

Türkiye yaşadıklarını hak etmiyor

Yıllarca otomotiv endüstrisinde üst düzey yöneticilik yapan Docherty, “Türkiye muhteşem bir yer. Dürüst olmam gerekirse kalbim Türkiye için ağlıyor. 2 yıl bu proje için sürekli Türkiye’ye gittim. Çok güzel bir doğası var ancak Türkiye, yaşadıklarını hak etmiyor. Türkler bu olanları hak etmiyor. Turizm ve seyahat sektörü büyük yara aldı” diyerek Türkiye’den çıktıklarını söyledi.

Geceliği 1358 lira

Lüks otelin iki kişi gecelik fiyatı 1358 lira. Mayıs ayına kadar hizmet verecek otelin sonrasındaki akıbeti ise bilinmiyor. Çok boş bir alanda yer alan otele ulaşım zor olsa da her türlü lükse sahip otel müşterilerini memnun etmeyi başarıyor. Çok güzel bir denize sahip otel, aynı zamanda yerleşim yerlerine uzaklığı sayesinde de sakin.