GAZİANTEP ŞAHİNBEY TOKİ KONUTLARINDAN ALMAK İSTEYEN EMEKLİLER İÇİN SON TARİH 14 NİSAN!
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Gaziantep Şahinbey Güzelvadi’de inşa etmekte olduğu 287 konutluk projede yer alan 20 konutu emekliler için satışa çıkardı. Emekliler ayda 527 lira taksitle bu konutlardan alabilecek.

Gaziantep Şahinbey Güzelvadi Emekli Konutları’na başvurular ne zaman yapılacak?

5 Nisan’da başlayacak başvurular 14 Nisan’da sona erecek. Konut sayısından daha fazla başvuru gelmesi durumunda hak sahipleri 21 Nisan’da çekilecek kurayla belirlenecek.

Gaziantep Şahinbey Güzelvadi Emekli Konutları’nda daire fiyatları kaç lira?

Gaziantep Şahinbey Güzelvadi Toki Evleri’nde yer alan 2+1 konutların fiyatları 107 bin 880 liradan başlıyor. TOKİ evlerinde yüzde 12 peşin ödemelerde 15 yıl vade seçeneği sunuluyor. Bu durumda en ucuz konutu, 12 bin 946 lira peşin, ayda 527 lira taksitle 15 yılda almak mümkün olabiliyor.

Projedeki en pahalı 2+1 daire ise 132 bin 148 lira. Bu konutta da yüzde 12 peşin 15 yıl vade seçeneğiyle alırsanız aylık ödemeniz 646 lira olarak gerçekleşiyor.

Gaziantep Güzelvadi Toki Evleri’nde 2+1 dairelerin büyüklükleri brüt 77, net 59 metrekare.

Aylık taksitler her 6 ayda bir kez TÜFE, ÜFE veya memur maaş zammından hangisi düşükse o oranda artırılıyor.

Projedeki 2+1 daireler emeklilere özel olarak satıldığı için daireyi satın alanlar, borçları bitene kadar daireyi devredemiyor veya kiralayamıyor.

Başvuru sahiplerinde hangi şartlar aranıyor?

Bu dairelerden alabilmek için başvuru sahibinin emekli olması, Gaziantep il nüfusuna kayıtlı olması veya en az 1 yıldır Gaziantep’te ikamet ediyor olması ve aylık hane gelirinin 3 bin 200 liranın altında olması isteniyor.

Başvuru sahibinin ve ailesinin üzerinde konut olmaması ve daha önce TOKİ’den ev almamış olmaları ise aranan diğer şartlar.

Kuraya katılmak isteyenlerin Halk Bankası Gaziantep şubelerinden başvuru formu alması ve bu formu nüfus cüzdanıyla birlikte 5 Nisan-14 Nisan tarihleri arasında Halk Bankası Gaziantep şubelerine vermesi gerekiyor.

Başvuru işlemlerini bizzat başvuran şahsın yapması, TC kimlik no yazlı nüfus cüzdanını yanında bulundurması ve başvuru esnasında 1000 lira başvuru bedeli ödemesi de zorunlu.

Gaziantep Şahinbey Güzelvadi TOKİ Konutları’na başvurmak için tüm şartlara ve gerekli evraklara buradan, daire fiyatlarının tam listesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Konutlar ne zaman teslim edilecek?

287 konutun bulunduğu projede inşaat bitmiş durumda. Sözleşme yapılmasıyla birlikte konutların teslim edilmesi planlanıyor

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin