FSM Köprüsü’ndeki yol çalışması bitti, trafik normale döndü
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde, Anadolu yakasında İstanbul-Edirne yönünde, otoyol üzerinde güvenlik amacıyla yapılan çalışmalar sona erdi. İstanbulluların çilesi haline gelen köprü trafiği normale döndü.

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’nde, Anadolu yakası İstanbul-Edirne yönünde, otoyol üzerinde güvenlik amacıyla kurulan çelik konstrüksiyon takların çalışmaları tamamlandı. Geçen ay başlatılan çalışmalar kapsamında, köprü trafiğinin her iki yönde birer şerit kapatılmasıyla üçer şerit üzerinden sağlandığı trafik, normale döndü.

Çalışmalar beklenenden önce bitti, trafik rahatladı

Şeritlerin açılmasının 7 Kasım’da tamamlanması planlanırken, çalışmalar yoğun tempo ile daha erken bitti. Köprüde, ilk geçiş esnasında sürücüler klakson çalarak geçişlerini yaptı. Köprünün her iki yönünün trafiğe açılmasının ardından, araç yoğunluğunda azalma ve bu rahatlamanın trafiğin doğal akışına yansıdığı görüldü. Yapılan çalışma sayesinde bundan sonra takların altından 4 şeritli araç geçişi sağlanabilecek.

“İstanbullular mağdur olmasın”

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde 23 Eylül’de başlatılan otoyol üzerine güvenlik amaçlı çelik konstrüksiyon kurulum çalışmalarının planlanandan 20 gün önce tamamlandığını kaydeden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, çalışmaları hızlandırdıklarını kaydetti. Arslan, köprü üzerindeki çalışmaların, İstanbullu vatandaşların mağdur olmaması amacıyla 7 gün 24 saat esasıyla yürütüldüğünü ve olabildiğince erken bitirildiğini belirtti.

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*