Foça’daki Fransız Tatil Köyü özelleştirilecek!
İzmir Foça’daki Fransız Tatil Köyü yaklaşık 12 yıldır kullanılmıyordu. Hazine, atıl durumundaki alan için 2020’ye kadar özelleştirme kararı aldı.

Türkiye’ye her şey dahil konseptiyle tanıştıran işletmelerden birisi olan İzmir Foça’daki Fransız Tatil Köyü yeniden misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. 12 yıldır kullanılmayan işletme için Hazine, 2020 yılına kadar özelleştirme kararı verdi. Resmi Gazete’de yayınlanan karar ile yatırımcıların da atağa geçmesi bekleniyor.

Öncelik satış

Toplamda 143 bin metrekarelik bir arazi üzerinde yer alan tatil köyü ile birlikte hemen yanı başında bulunan 141 bin metrekarelik orman arazisi de özelleştirilecek. Özelleştirmede ilk seçenek satış olacak. Fakat talep gelmez yahut beklenen değere ulaşılmazsa kiralama ya da özel sektörle kar payı ortaklığı uygulamasına geçilecek.

“Yeni yapı yapılamaz, ancak restorasyon yapılabilir”

Gazete Habertürk’ten Murat Ervin’in haberine göre Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, “Burayı işletecek kişinin yazlık veya konut yapma gibi bir şansı yok. Sadece mevcut binalar restore edilebilir.” dedi. Foça Turizm Derneği (TUDER) Kurucu Başkanı Işıl Dirim Kavitaş ise Fransız Tatil Köyü’ne mutlaka taliplilerin çıkacağını iletti.

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*