ERDOĞAN’IN YATIRIM PROGRAMINDA İNŞAAT VAR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ak Parti Genel Başkanlık koltuğuna oturduktan sonra yeni yatırım programını açıklayacak. Erdoğan’ın 6 aylık programında inşaat sektörü de önemli bir yer tutacak.

İnşaat, enerji, turizm

AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi’nde Genel Başkan seçilecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 Mayıs’tan sonra partisinin 2019 yılına kadar izleyeceği yol haritasını açıklamak için hazırlanıyor. Yeni dönemde ekonomide başta inşaat olmak üzere turizm ve enerji gibi sektörlere ağırlık verilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “21’inden sonra zaten her şeyimizi duyacaksınız. Başbakan olunca 100 günlük bir proje açıklamıştım. Şimdi yine bir yol haritası açıklarız. 100 olmaz da belki 6 ay olur” diyerek sinyalini verdiği sürecin ağırlıklı olarak yatırımlar ve reform sürecinden oluşacağı belirtiliyor. Erdoğan’ın Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Üçüncü Havalimanı ve Marmaray gibi yatırımları örnek göstererek, yeni projeleri açıklayacağı ifade ediliyor. Erdoğan, “icraat ve atılım dönemi” olarak ifade edeceği dönemde yapılacak projeler hakkında da bilgi verecek.