Emlak vergisine yüzde 50 artış sınırı!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Torba Tasarı için sunum yaptı. Torba Tasarı’da en çok dikkat çeken madde ise emlak vergisi değer artışı oldu.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Maliye Bakanı Naci Ağbal, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’na ilişkin sunumunu  yaptı.

En fazla yüzde 50 artışında 2017 baz alınacak

Bakan Ağbal, Torba Tasarı’da yer alan emlak vergisi konusuyla ilgili olarak değerine esas arsa ve arazi metrekare bedelinin 2017 yılına göre en fazla yüzde 50 artırılacağını söyledi.

Karar önümüzdeki 4 yıl için geçerli olacak

Ağbal, fahiş arsa arazi metrekare değer artışlarıyla karşılaştıkları için emlak vergisi değerine üst limit getirdiklerini açıkladı. Ağbal, yaptıkları düzenlemede komisyonların belirlemiş olduğu kararları ortadan kaldırmadıklarını ifade etti. Ağbal, “Sadece 2018, 2019, 2020 ve 2021 yıllarında uygulanmak üzere Emlak Vergisi değerine esas arsa ve arazi metrekare arazi bedelinin 2017 yılına göre en fazla yüzde 50 artırılmasına ilişkin sınırlama getiriyoruz. Bu sayede vatandaş arsa ve arazi metrekare değerinin yüzde 50’sinden daha fazla bir yükümlülükle karşı karşıya gelmeyecek.” diye konuştu.

 

Ümit Celep / evdenhaberler.com

 Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*