Emlak Konut Riva projesi daire fiyatları belli oldu!

Emlak Konut Riva projesi daire fiyatları belli oldu. Geçtiğimiz yıl Emlak Konut tarafından ihalesi gerçekleştirilen arazide hayata geçecek projede evlerin metrekare fiyatı 7 bin TL’den başlayacak.

Emlak Konut Riva projesi daire fiyatları

Emlak Konut Riva projesi daire fiyatları

Galatasaray’ın Emlak Konut’a devrettiği ve yaklaşık 760 milyon TL’den fazla gelir beklediği Emlak Konut Riva projesinde fiyatlar açıklandı. Temmuz ya da ağustos ayında satışa çıkması beklenen Emlak Konut Riva projesinde daire metrekare fiyatları 7 bin TL olacak.

Az katlı ve müstakil yapıların yer alacağı projede büyük metrekareli ve yüksek fiyatlı villalar yerine, orta üstü gelir grubunun da alabileceği konutlar yapılacak.

Emlak Konut, Riva projesinin ekolojik ve sürdürülebilir mimari yaklaşımlarla tasarlanan Eko-Köy projesi olması için de çalışma yaptı.

Toplam 869 bin 522 metrekare konut alanına sahip olan arazide 206 bin 497 metrekarelik bir de özel orman alanı bulunuyor.

Yılmaz İnşaat 6 milyar TL’lik satış hedefliyor

Söz konusu arazide yaklaşık 870 bin metrekare konut alanı bulunuyor.

Firma ortalama 7 bin TL’den buraya yapılacak konutları satarsa yaklaşık 6 milyar TL’lik satış gerçekleştirmiş olacak.

Galatasaray Riva arazisinden 1.2 milyar TL kazanabilir

Eğer firma istediği fiyattan satışları gerçekleştirebilirse Emlak Konut’un ihalede belirlenen, en az 952 milyon TL’lik payı 1.5 milyar TL’ye çıkacak. Emlak Konut’a düşen payın yüzde 80’i Galatasaray’a ait. Bu durumda araziden 761 milyon TL gelir elde etmeyi planlayan Galatasaray’ın geliri de 1.2 milyar TL’ye çıkacak.

En yüksek teklifi veren firma sözleşmeyi imzalamamıştı

Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirilen 2017’de gerçekleştirilen ihaleyi Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnşaat AŞ İş Ortaklığı kazanmıştı. Ancak ihaleyi kazanan ortaklar belirlenen sürede sözleşmeyi imzalamayınca ihale en yüksek ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ’ye verildi.

Geçtiğimiz yıl imzalanan protokole göre, firma en az 3.8 milyar TL’lik satış yapacaktı. Satıştan Emlak Konut’a da 952 milyon lira düşecekti. Bu gelirin yüzde 80’ine denk gelen 761.6 milyon lira ise Galatasaray kulübüne kalacaktı. Ortaya çıkan fiyatlara göre Galatasaray’ın kasasına daha fazla para girmiş olacak.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*