EMLAK KONUT PROJELERİNDE 240 AY VADE DÖNEMİ BAŞLIYOR

Gayrimenkul sektörüne yön veren en önemli kuruluşlardan Emlak Konut, markalı konut projelerinde banka kredisi kullanımını neredeyse sıfırlayacak bir karara imza attı. Emlak Konut kendi projelerinde vadeyi 20 yıla çıkarıyor.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

EMLAK KONUT PROJELERİNDE 20 YIL VADE

Gayrimenkul sektörü yeni bir seferberlik için harekete geçti. Başarısız darbe girişiminden sonra faizi 0.70’e indirerek markalı konut satışlarında banka kredisi kullanımını düşüren Emlak Konut şimdi de vadeyi 20 yıla çıkarıyor.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (Fetö) 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminden sonra konut satışlarını canlandırmak ve ekonomideki çarkları döndürmek için inşaat sektörünün başlattığı seferberlikte ikinci perde açılıyor. Sektör 240 ay vadeli kampanya atağına başlıyor. Darbe girişiminden sonra 2016 sonuna kadar 0.70 faiz ve 120 ay vadeli kampanya yapılmıştı. Emlak Konut GYO, kampanya kapsamında 1 ayda 2.547 bağımsız birim satmıştı. Markalı konut üreticileri dün Emlak Konut GYO’nun genel merkezinde istişare toplantısı yaptı. Çok sayıda sektör temsilcisinin katıldığı toplantıda satışları artıracak kararlar masaya yatırıldı. Buna göre sektör yeni yılda 240 ay vade ile konut satmak için seferberliğe başlıyor. Edinilen bilgilere göre, konut kredisi faiz oranlarının yüzde 0.70’den aşağıya çekilmesi için bankalara da çağrı yapılması planlanıyor.