EMLAK KONUT İZMİR KONAK 2. ETAP İHALESİ SONUÇLANDI
Emlak Konut İzmir Konak 2.Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumu gerçekleştirildi. İhaleyi 726 milyon TL’lik şirket payı teklifiyle Pekintaş Yapı-Burakcan İnşaat İş Ortaklığı kazandı.

Emlak Konut İzmir Konak 2. Etap arsasına 2.2 milyarlık proje geliyor

Emlak Konut’un Alsancak stadının hemen yanında bulunan Konak 2. Etap arsasını Pekintaş Yapı – Burakcan İnşaat İş Ortaklığı kazandı. Konsorsiyum ihalede arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 2 milyar 200 milyon TL, arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak ise 726 milyon TL teklif verdi.

İzka 3. turda çekildi

Konak 2. Etap’ın 1. oturumunda en yüksek teklifi veren İzka İnşaat ihalenin 2. oturumunun 3. sözlü turda çekildi. Dün yine Emlak Konut tarafından yapılan Konak 1. Etap ihalesinde de aynı durum yaşandı.

Emlak Konut Konak 2. Etap ihalesinin 1. oturumuna 9 firma katılmıştı ancak 2. oturumda 3 firma ihaleye hiç katılmadı, 2 firma da sözlü turda çekildi. İhaleye Nuhoğlu İnşaat-Trend İnşaat İş Ortaklığı, Teknik Yapı, Yılmaz İnşaat ve Pekintaş Yapı-Burakcan İnşaat İş Ortaklığı katıldı.

1. Etap’ı Teknik Yapı aldı

Emlak Konut’un dün gerçekleştirdiği Konak 1. Etap ihalesini Teknik Yapı kazandı. Firma 2. Etap için 666 milyon TL teklif verdi. Bu fiyatla ihaleyi kazanamadı ama 1. Etap’ı 585 milyon 200 bin TL teklifle aldı.

Emlak Konut İzmir Konak 2. Etap arsa bilgisi

Ticaret alanı, turizm alanı, konut, özel eğitim tesisi ve park alanının yer alacağı Konak 2. Etap arsasının toplam alanı 78 bin 558 metrekare.

İzmir Konak Kuruçay Umurbey arsası C parseli ticaret+turizm+konut alanı olarak 10 bin 549 metrekare, D parseli ticaret+turizm+konut alanı olarak 32 bin 607 metrekare, E parseli özel eğitim tesis alanı olarak 5 bin 275 metrekare ve F parseli eğitim tesis alanı olarak 24 bin 537 metrekare olarak belirlendi.

İhaleye gelen tüm tekliflere BURADAN bakabilirsiniz.