EMLAK KONUT GALATASARAY’ıN FLORYA’DAKİ ARSASININ YANINDAKİ ARSAYI DA ALDI
Emlak Konut GYO, Galatasaray’ın Florya Şenlikköy’deki arazisinin yanındaki arsayı, TOKİ’den 262.5 milyon TL bedel karşılığında satın aldı.

Galatasaray arsasına yapılacak proje büyüyor

Emlak Konut GYO’da yapılan açıklamada üzerinde proje geliştirilmesi planlanan Galatasaray’In 22 bin 627 metrekarelik arsasına komşu olan arsanın TOKİ’den alındığı bildirildi. 292 ada 220 parselde bulunan arsa 40 bin 722 metrekare büyüklüğünde. Emlak Konut arsa için TOKİ’ye 262 milyon 500 bin TL peşin ödeyecek.

Galatasaray Florya arsasını geçen sene Emlak Konut’a devretmişti

Emlak Konut Galatasaray’ın Florya’daki 22 bin 627 metrekarelik tesisi için geçen sene 119 milyon 923 bin TL’lik arsa değeri üzerinden anlaşma imzalamıştı.

Buna göre arazinin metrekaresi 5 bin 300 TL’ye gelirken, bugün duyurulan anlaşmanın metrekaresi 6 bin 446 TL’ye geliyor.

Galatasaray Riva 761 milyon TL arsasından kazanacak

Geçen sene Galatasaray Riva arazisi için de Emlak Konut ile anlaşmış, Emlak Konut arsayı ihaleye çıkarmıştı. İhaleyi kazanan Yılmaz İnşaat ile Emlak Konut arasında arsanın devri için imzalar atılmıştı. Yılmaz İnşaat arsada toplam satış geliri olarak 3 milyar 808 milyon TL’lik proje geliştirecek. Satışın yüzde 25’i şirket payı olacak. Şirket payının yüzde 80’i de Galatasaray’a kalacak. Bu durumda Galatasaray Riva arazisinden 761 milyon TL kazanmış olacak.

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*