EMAAR SQUARE AVM NE ZAMAN AÇILACAK? LA FAYETTE TÜRKİYE’YE GELECEK Mİ?
491 mağazasıyla Türkiye’nin en büyük AVM’si olan Emaar Square 2017 yılının Nisan ayında açılacak. Çok konuşulan ünlü Fransız markası La Fayette’nin gelip gelmeyeceği ise belirsiz.

EMAAR SQUARE AVM NEREDE YAPILIYOR?

Emaar Square AVM tek başına bir AVM projesi değil. İstanbul’da arazisi elverişli bir çok projede olduğu gibi konut, ofis ve otel projeleriyle birlikte inşa ediliyor. Proje İstanbul Anadolu yakası Ünalan’da gerçekleştiriliyor.

EMAAR SQUARE AVM’NİN ÖZELLİKLERİ NELER?

Emaar Square projesinin içinde yer alan AVM 491 mağazadan oluşuyor. Discovery Center – Sualtı Hayvanat Bahçesi, 15 salonlu sinema kompleksi, buz pisti ve pek çok lüks markanın bulunacağı AVM’de 150 bin metrekareden fazla kiralanabilir alan yer alıyor.

EMAAR SQUARE AVM’DE LA FAYETTE OLACAK MI?

Emaar Square AVM’de lLüks markaların yer alacağı duyurulmuştu. Ancak şu ana kadar yabancı marka olarak sadece Gucci ve Hermes’le kira sözleşmesi yapıldığı söyleniyor. Türkiye’ye ilk kez Emaar ile geleceği açıklanan La Fayette ile ilgili ise netleşmiş bir gelişme yok. Özellikle yabancı perakendecilerin burada mağaza açma konusuna temkinli yaklaştıkları belirtiliyor. Global piyasalarda yaşanan ekonomik durgunluk ve döviz kurlarındaki hareketlilik nedeniyle yabancı perakendecilerin bu dönemde Türkiye’de yeni mağaza yatırımlarını beklemeye aldıkları söyleniyor. Ayrıca Emaar Square AVM’de mağaza kiralarının metrekare bazında 125 dolar civarında olduğu belirtiliyor. Perakendeciler bu fiyatı yüksek buluyor.

Loading…