Elazığ şehir hastanesi ne zaman bitecek ?

Kamu Özel İşbirliği projeleri kapsamındaki Elazığ Şehir Hastanesi inşaatında sona yaklaşılıyor. Hastane tamamlandığında dünyanın depreme dayanıklı en büyük hastaneleri arasında yer alacak. Peki Elazığ Şehir Hastanesi ne zaman bitecek? Hastanede yatak kapasitesi ne kadar olacak? Günde kaç hastaya hizmet verecek? İşte detaylar….Elazığ şehir hastanesi ne zaman bitecek?

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

 

Elazığ Şehir Hastanesi ne zaman bitecek?

355 bin metrekarelik kapalı inşaat alanına sahip Elazığ Şehir Hastanesi’nin temeli 2013 yılı sonunda atılmıştı. Hastanenin inşaatının 2018 yılının son çeyreğinde tamamlanması planlanıyor. Hastane, ilk etapta 3.500 kişiye istihdam sağlayacak ve bölgeye bugüne kadar kazandırılmış en büyük sağlık yatırımı olacak.

Günde 20 binden fazla hastaya hizmet verilecek

Hastane 1.038 yatak kapasitesiyle günlük 20 binden fazla hasta ve hasta yakınına hizmet verebilecek. Proje kapsamında inşaatı süren, 2 hastane ve 1 kliniği kapsayan bir entegre sağlık kampüsünde, 888 yatak kapasiteli Ana Hastane, 150 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Psikiyatri Hastanesi ve 60 üniteli Ağız ve Diş Kliniği yer alacak. Hastane binalarına ek olarak proje alanı sınırları içerisinde yaşam merkezi ve sosyal alanlar, ticari alanlar, kongre merkezi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, teknik ve lojistik merkez, helipad ve trijenerasyon tesisi bulanacak.

Elazığ Şehir Hastanesi ne zaman bitecek?

Yapımcı firma hastaneyi 25 yıl işletecek

Proje ile ilgili olarak ELZ Sağlık Yatırım A.Ş. ile Sağlık Bakanlığı arasında 26 Ağustos 2014 tarihinde anlaşma imzalandı. Bu anlaşma uyarınca, ELZ Sağlık Yatırım A.Ş., 3 yıllık yatırım süresi boyunca detaylı tasarım, inşaat, belli ekipmanların tedariği, finansman işlerinden ve 25 yıllık işletme süresi boyunca Entegre Sağlık Kampüsünün işletilmesinden sorumlu oldu. Sağlık hizmetlerinin sunulması ise Sağlık Bakanlığı’nın sorumluluğunda. Toplam 28 yıllık işletme süresi sonunda Entegre Sağlık Kampüsü Sağlık Bakanlığı’na devredilecek.

 Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*