DÜNYANIN EN BÜYÜK ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK FUARI 18-20 EKİM’DE İSTANBUL’DA DÜZENLENİYOR
3 kıtada ve 4 farklı ülkede gerçekleştirilen dünyanın en büyük temizlik fuarı ISSA/INTERCLEAN, Türkiye’ye geliyor. Fuar, 18-20 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Fuara 70 ülkeden ziyaretçi bekleniyor

30.5 milyar TL pazar büyüklüğüne sahip Türkiye endüstriyel temizlik sektörünü uluslararası pazarlarla buluşturacak ISSA/INTERCLEAN İstanbul’da, 70 ülkeden 4500’ü aşkın ziyaretçi ve 150 katılımcı marka yer alacak.

İnşaat sektörü, endüstriyel temizlik sektörünü de büyüttü

Türkiye, son 10 yılda inşaat sektöründe yaşanan pozitif büyüme sayesinde endüstriyel temizlik sektörünün Avrasya bölgesindeki yükselen pazarı oldu. Kamu projelerinin yüzde 24 oranında artması, havaalanı sayısının 27’den 73’e, 5 yıldızlı otel sayısının 297’den 590’a yükselmesi ve AVM sayısının 2017’de yüzde 25 büyüyerek 450’ye ulaşması gibi gelişmeler endüstriyel temizlik sektörünü de etkiledi. Türkiye’nin endüstriyel temizlik sektöründeki pazar payı inşaatta yaşanan gelişmelere paralel olarak 2017 yılında 27.1 milyar TL’den 30.5 milyar TL’ye yükseldi.

Endüstriyel temizlik sektörü 1 milyon kişiyi istihdam ediyor

ISSA INTERCLEAN İstanbul Marka Müdürü Hatice Dinçer, sektörde yaklaşık 3 bin firma bulunduğunu ve 1 milyon kişinin istihdam edildiğini söyledi.

Dinçer,  ISSA/INTERCLEAN İstanbul Endüstriyel Temizlik Teknolojileri ve Hizmetleri Fuarı’nın, temizlik endüstrisinin Avrasya’daki en önemli uluslararası etkinliği olduğunu belirtti.

Türkiye’nin Avrupa pazarının yüzde 11’ine sahip olduğunu belirten Dinçer, “Alım Heyeti programımızda Rusya, Katar, Polonya, Kuveyt, Romanya, Bulgaristan, Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen, Azerbaycan, İran, Cezayir, Umman, Özbekistan, Ürdün, Tunus, Suudi Arabistan, Mısır, Gürcistan, Fas ve K.Irak bulunuyor. Endüstriyel temizlik sektöründe bulunan tüm alt sektörlerin tek çatı altında buluşturacağız. ISSA/INTERCLEAN, en yeni teknolojilerin ve işbirliği olanaklarının sunulduğu uluslararası bir platform” dedi.

Dinçer, bu yıl fuarda özellikle Kuzey Irak ve İran’dan önemli satın almacıların yer alacağına dikkat çekti.

ISSA/INTERCLEAN İstanbul Fuarı katılımcı ve ziyaretçi profili nasıl olacak?

ISSA/INTERCLEAN İstanbul Fuarı, ISSA ve Tesis Hizmetleri Yönetimi İşadamları Derneği TESHİAD işbirliği, Amsterdam Rai ve UBM NTSR’nin uluslararası gücü ile düzenleniyor. Fuarda, zemin bakım makineleri, temizlik kağıtları, kimyasal temizleyiciler, halı yıkama makineleri, temizlik ekipmanları ve tesis temizliği öne çıkan sektörler olması bekleniyor.

Ziyaretçi profilini ise AVM’ler, özel okullar, belediyeler, restoranlar, perakende mağazaları, bankalar, kamu kurumları, fast food restoranları, inşaat firmaları gibi sektörlerin yöneticilerinden oluşturacak. Ayrıca özel hastaneler, oteller, gıda üreticileri, sanayi firmaları, lojistik depoları, zemin kaplama firmaları, holdingler, site yönetim firmaları ve zincir spor salonlarının da geniş katılımı bekleniyor.

Yeni ürünler paralel konferanslarla tanıtılacak

Türkiye’nin tek endüstriyel temizlik fuarında ayrıca sektörün en büyük uluslararası federasyonu ISSA ve Türkiye’deki partneri TESHİAD tarafından fuara paralel konferanslar gerçekleştirilecek.

Düzenlenecek Katılımcı Seminerleri’nde ise katılımcı firmalar yeni ürün ve şirket profillerini tanıtma fırsatı bulacaklar.

Fuar ikili görüşmelere zemin hazırlayacak

Fuar, katılımcı ve ziyaretçilerine uluslararası tedarikçilerle ikili görüşme ve yeni işbirlikleri fırsatları sunacak.

Sektöre dair yenilikçi fikir ve ürünler bu yıl ilk kez oluşturulacak İnovasyon Alanı’nda sergilenecek.

Fuar dünyada 4 şehirde düzenleniyor

Dünya’nın en büyük temizlik fuarı ISSA/INTERCLEAN, ABD, Avrupa, Asya olmak üzere 3 farklı kıtada düzenleniyor. Fuar İstanbul(Türkiye), Amsterdam(Hollanda), Las Vegas (ABD) ve Meksika gibi 4 farklı ülkede yapılıyor.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*