DUMANKAYA MOZAİK’TE İNŞAAT YENİDEN BAŞLADI
15 Temmuz darbe girişiminden sonra el konulan Dumankaya İnşaat’ın bütün projelerinde çalışmalar durdurulmuştu. Uzun süreden beri çivi dahi çakılmayan Dumankaya projelerinde ilk faaliyet Sancaktepe Dumankaya Mozaik’te başladı.

15 Temmuz sonrası durdurulmuştu

Tespit çalışmaları tamamlanan Dumankaya Mozaik’te kaba inşaat kaldığı yerden devam ediyor. Eskidji’de gayrimenkul satışları da başlayan firmanın yakın zamanda inşaatlara daha da hız verilmesi bekleniyor.

Dumankaya Mozaik mağdurları daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aşağıdaki fotoğrafla seslenmişlerdi.

Dumankaya Mozaik’te başlayan çalışmalar Dumankaya mağdurlarını umutlandırdı

İki parselden oluşan projede bir parsel büyük ölçüde tamamlanmış, diğer parselde ise kaba inşaatın büyük ölçüde ilerlemişti.

15 Temmuz girişiminden sonrasında FETÖ’ye mali destek sağladığı iddiasıyla Dumankaya İnşaat’a el konulmuş, şirkete kayyum atanmıştı.

Türkiye’nin en büyük inşaat firmalarından biri olan Dumankaya’nın bütün projelerinde çalışmalar durdurulmuştu. Dumankaya’dan konut alan binlerce vatandaş ise yarım kalan projeler nedeniyle mağdur olmuştu.

Dumankaya Mozaik projesinde inşaatın yeniden başlaması, yarım kalmış diğer projelerde de mağdur vatandaşları umutlandırdı.