DAP GALATASARAY’IN RİVA ARAZİSİNE 1 MİLYAR TL TEKLİF VERDİ
Galatasaray’ın proje geliştirmesi için Emlak Konut’a devrettiği İstanbul Beykoz Riva’daki arsanın “Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi” ihalesinin ilk oturumu bugün gerçekleşti. İhalede en yüksek teklifi 1 milyar TL ile DAP Yapı’nın sahip olduğu Eltes İnşaat verdi. Eltes inşaatın idareye ayırdığı pay yalnızca 100 milyon lira oldu. Ancak asıl fiyat ikinci oturumda belli olacak.

2. oturum 15 Haziran’da

Emlak Konut’un Galatasaray Riva arazisi ihalesinde ilk oturum, açık ihale usulü ile kapalı zarf teklif alma şekliyle yapıldı. İhalenin 2. oturumu ise 15 Haziran’da yapılacak.

DAP, Emlak Konut’a 1 milyar TL’lik pay önerdi

Mülkiyeti Galatasaray’a ait olan Riva arazisinin ihalesine 9 firma katıldı. İhalede en yüksek teklifi 1 milyar TL ile DAP Yapı’nın sahip olduğu Eltes İnşaat verirken, ikinci en yüksek teklifi 400 milyon TL ile Fema İnşaat verdi.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ihalenin ilk oturumunu şu şekilde değerlendirdi: “Türkiye’nin köklü spor kulüplerinden Galatasaray’ın Riva’daki arazisini uzun zamandır takip ediyoruz. İhalede ilk oturumu kazanan olarak sonuçtan memnunuz, dileriz ikinci oturumda da en yüksek teklifi vererek ihaleyi kazanırız. İhalenin başta ülkemize, ardından da Emlak GYO’ya, Galatasaray Spor Kulübü’ne ve DAP Holding’e hayırlı olmasını dileriz.”

İhalede teklif veren 9 firma şu şekilde:

1-Dağ Mimarlık ve Mühendislik – 200 milyon TL
2-Ege Yapı, Çalışkan Taşımacılık İş Ortaklığı – 300 milyon TL
3-Yılmaz İnşaat – 200 milyon TL
4-Fema İnşaat-KLV İnşaat İş ortaklığı – 400 milyon TL
5-Makro İnşaat-Timur Gayrimenkul İş Ort. – 100 milyon TL
6-Nuhoğlu İnşaat – 262,5 milyon
7-Eltes İnşaat – 1 milyar TL
8-Fuzul Yapı, İstanbul Teknik, Gökkar Madencilik İş Ort. – 100 milyon TL
9-Teknik Yapı-Teknik Yapılar İş Ortaklığı – 100 milyon TL

Galatasaray’ın payı yüzde 80

Galatasaray’ın Emlak Konut’la yaptığı sözleşme gereğince elde edilecek gelirin yüzde 80’ni Galatasaray’ın kasasına girecek. Galatasaray söz konusu araziden yaklaşık 300 milyon TL gelir bekliyordu. Ancak ikinci ihaleyi de DAP bu rakamla kazanırsa, Galatasaray’ın kasasına yaklaşık 80 milyon lira girecek. Bu rakam Galatasaray’ın beklediğinin çok altında.

Galatasaray Beykoz Riva arazisi arsa bilgisi

1-) Beykoz Riva’daki 0 ada 3203 parsel numaralı bölüm konut imarlı. Toplam arsa alanı 869 bin 522 metrekare, emsal değeri 0,20, emsale esas inşaat alanı 173 bin 904 metrekare, bina yüksekliği ise H: 2 kat.
2-) Beykoz Riva’daki 0 ada 3201 parsel numaralı bölüm özel orman imarlı. Toplam arsa alanı 206 bin 497 metrekare büyüklüğünde.
3-) Beykoz Riva’daki 3203 parsel numaralı bölüm ilköğretim tesis alanı imarlı. Bu parselin toplam arsa alanı 8 bin 423 metrekare.
4-) Beykoz Riva’da yapılacak park alanının toplam arsa alanı 72 bin 560 metrekare.

Galatasaray Beykoz Riva arazisi plan notları

1-) Konut alanlarında uygulama mimari avan projeye göre yapılacak olup R: 0,20 ve H:2 kat (max. 7m.) ile sınırlıdır ve bina birim taban alanı emsal değerini aşmamak ve çekme mesafeleri içinde kalmak koşulu ile max. 200 metrekareyi geçemez.
2-) Özel orman alanları; rekreasyon amaçlı gezinti, yürüyüş ve dinlence alanı olup hiçbir inşaat faaliyeti yapılamaz. Bu alanların inşaat hakkı diğer alanlarda kullanılamaz.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*