ÇEŞME’DEKİ BEACH CLUP’A YIKIM KARARI!
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kiraya verilen Gücücek Koyu’ndaki Beach Clup inşaatına Çeşme Belediyesi 60 bin lira ceza kesti ve yıkım kararı verdi. Yapılan kaçak yapılar bir ay içinde yıkılmazsa belediye tarafından yıkılacak.

Vatandaşın denize gireceği yer kalmadı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihale ile kiraya verilen Gücücek Koyu’ndaki Beach Clup’a örülen taş duvar ve demir platformlar, tartışmaları da beraberinde getirmişti. 1976 metre kullanım alanına sahip Gücücek Koyu’na yakın 8 sitedeki 416 konutta oturan vatandaşlar, kendilerine denize girecek yer kalmamasından yakınmışlardı.

Bölgeye giden Çeşme Belediyesi ekipleri, örülen taş duvarın, demir iskelenin ve deniz kenarına yapılan platformların ruhsatsız olması gerekçesiyle inşaatı mühürlemişti.

60 bin lira ceza ve yıkım kararı

Mevcut durum Belediye Encümeni toplantısında görüşülerek, yapıların sahibi şirkete 60 bin lira para cezası verilmesine karar verildi.

Encümen kararında, “Cezalı ruhsata bağlanma imkanı olmayan aykırılıkların yıkımı gerektiği” de vurgulandı.

İşletme yıkmazsa belediye yıkacak

Ruhsatsız yapılaşma için verilen yıkım kararının işletme tarafından bir ay içinde yerine getirilmesi gerekiyor. Yıkım yerine getirilmezse, Belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilecek.