ÇEKMEKÖY METROSU NE ZAMAN AÇILACAK?
Çekmeköy’ü toplu ulaşım anlamında İstanbul’Un her yerine bağlayacak olan Çekmeköy-Ümraniye-Üsküdar metrosu 29 Ağustos’ta açılacak. Açıklama Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’dan geldi. Başkan Poyraz bölgedeki yatırımları ve dev projelerin bölgeye etkisini değerlendirdi.

Çekmeköy-Sultanbeyli de çalışmalar başladı

Başkan Poyraz, “29 Ağustos’ta Çekmeköy, Ümraniye, Üsküdar metrosu hizmete açılıyor. Bu çok önemli bir proje. Çekmeköy’den Taşdelen, Sancaktepe ve Sultanbeyli’ye devam edecek metromuz da başladı.” dedi.

Çekmeköy’e Kültür merkezi yapılacak

Haziran ayında büyük bir kültür merkezinin temelini atacaklarını söyleyen Poyraz, “İçinde 600, 250 ve 75’er kişilik cep sinema salonları, etüt merkezleri olacak. Altında da otopark yer alacak. Bununla sınırlı kalmayıp, yeni kültür merkezleri de yapacağız. Bu yıl biri büyük, biri orta standartlarda ve biri butik 3 kültür merkezine başlayacağız. Bunları seçimlerden önce tamamlayacağız. Eski köylerimizin olduğu bölgeye de Köy Konağı yapacağız.” şeklinde konuştu.

3 yıl sonra eğitimde yoğunluk kalmayacak

İstanbul’un her yerinde olduğu gibi toplu ulaşımda sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Başkan Ahmet Poyraz, “Eğitim Vadisi dedik ve 8 yılda eğitimde atılımlar yaptık. Yeni okul alanlan koyduk. Çekmeköy’de biraz yoğunluğumuz var. Bunları da çözecek imkanları ve arsalan ürettik. Oraları da eğitim planı olarak alanlara işledik. 3 sene sonra bu okullarımız bittiği zaman dünya standartlarında 30’un altındaki sınıf yoğunluğuna ulaşmış olacağız. Bu noktada Çekmeköy çok önemli bir eğitim vadisi oldu. Belediye bu yıl üç kültür merkezinin inşaatına başlayacak.